گیمویدئو

نگاهی به گیم‌پلی سونیک فرانتیرز با دنیایی گسترده و بزرگ

چندی پیش بود که بازی سونیک فرانتیرز (Sonic Frontiers) معرفی شد. همانطور که گفته شد این بازی در سبک جهان باز بوده که چیز جدیدی در مجموعه سونیک است. از آن زمان اخبار زیادی از این بازی منتشر نشد تا اینکه تریلر گیم‌پلی این بازی عرضه شد. در این تریلر محیط کلی بازی نشان داده شده است.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از دیجی کالا؛ به طور کلی تمرکز این تریلر جدید روی دنیای بازی و طریقه حرکت سونیک است. با توجه به اینکه سونیک این توانایی را دارد که بسیار سریع بدود، قطعاً گشت و گذار در این دنیا کار دشواری نخواهد بود. در این دنیا ریل هم وجود دارد. سونیک می‌تواند روی آن‌ها حرکت کرده و از آن‌ها برای حرکت سریع استفاده کند. همینطور اینکه در این تنها موانعی مثل حباب وجود دارند که قابلیت چندین پرش پشت سر هم را برای سونیک فراهم می‌کنند.

یکی از موارد نشان داده شده، قابلیت چرخیدن سریع دور موانع مختلف است. با اینکار سونیک می‌تواند با سرعت دور یک چیز چرخید و آن را به آتش بکشد. در دنیای سونیک پازل‌های زیادی وجود دارد. شما باید آن‌ها را حل کرده تا بتوانید راه خود را باز کرده و به پیش بروید.

یکی از نکات قابل توجه در این تریلر خالی بودن دنیا است. به این حالت که شما محتوای چندانی را نمی‌توانید از دور ببینید. از طرفی حتی از نزدیک نیز محیط‌های زیادی وجود دارند که هیچ چیزی درونشان نیست. در این مدت عناوین جهان باز مثل الدن رینگ (Elden Ring) باعث شدند تا انتظارات به شدت از این سبک بالا برود. اصلاً هدف از جهان باز کردن یک بازی افزودن محتوای زیاد به آن است. حال اگر یک بازی جهان باز چیزی برای ارائه نداشته باشد، هدف اصلی بازی از بین رفته و روند آن نیز کند خواهد شد.

البته این موارد گفته شده در تریلر حال حاضر است. باید دید که شرکت سازنده تا زمان عرضه چه مواردی را به آن اضافه خواهد کرد. به طور کلی سونیک پتانسیل زیادی برای بازی‌سازی دارد. نکته اینجاست که ورود به دنیای عناوین جهان باز کار دشواری است. به دلیل اینکه عناوین این مجموعه معمولاً بسیار قدرتمند بوده و به همین دلیل شرکت سازنده باید بسیار خوب عمل کند تا فروش لازم را داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا