فناوری اطلاعات

فراخوان مشارکت در مسابقات جهانی جامعه اطلاعاتی

سازمان فناوری اطلاعات ایران، فراخوان مشارکت در مسابقات جهانی جامعه اطلاعاتی در سال جدید میلادی (WSIS ۲۰۲۱) را منتشر کرد.

به گزارش البرز فاوا نیوز به نقل از مهر، مسابقات جهانی WSIS ۲۰۲۱ با هدف ارزیابی پروژه‌ها و فعالیت‌هایی که از فناوری اطلاعات و ارتباطات جهت توسعه پایدار استفاده شده است، برگزار می‌شود.

اتحادیه جهانی مخابرات هر ساله اجلاسی را با عنوان اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی برگزار می‌کند که در آن شرکت‌کنندگان در خصوص محورهای مختلفی در زمینه افزایش کمی و کیفی زیرساخت‌های فناوری اطلاعات به ارائه دیدگاه‌ها و آخرین دستاوردهای خود می‌پردازند.

به‌موازات این اجلاس هرساله مسابقه‌ای با حضور شرکت‌کنندگانی از کشورهای مختلف برگزار می‌شود.

مسابقه WSIS در پاسخ به تقاضای ذینفعان WSIS جهت ایجاد مکانیزمی اثربخش برای ارزیابی پروژه‌ها و فعالیت‌هایی که از فناوری اطلاعات و ارتباطات جهت پیشبرد توسعه پایدار استفاده می‌کنند، ایجاد شده است.

در سال ۲۰۲۰، تعداد ۹ پروژه ایرانی کاندیدای دریافت جایزه شدند و در سال ۲۰۱۹ نیز کشور ایران در زمینه علوم الکترونیک موفق به دریافت جایزه شد.

حال با توجه به برنامه اجلاس برای سال ۲۰۲۱، فراخوان مشارکت در دهمین دوره از این مسابقه برای کشورهای عضو ارسال‌شده است.

این اجلاس تاریخ ۱۷ تا ۲۱ می ۲۰۲۱ (۲۷ تا ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰) برگزار می‌شود.

آخرین مهلت ارسال پروژه‌ها ۲۵ ژانویه ۲۰۲۱ مصادف با ۶ بهمن ۱۳۹۹ است و علاقه‌مندان جهت مشارکت در این مسابقه می‌توانند به آدرس www.wsis.org/prizes مراجعه کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا