موبایل

3 فناوری که صنعت گوشی های هوشمند را در 5 سال آینده متحول خواهد کرد

گوشی‌های هوشمند به بخشی ضروری از زندگی ما تبدیل شده‌اند، اما همچنین دائما در حال تکامل هستند.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از گیزموچاینا؛ در پنج سال آینده، می‌توانیم انتظار پیشرفت‌های بزرگی را داشته باشیم که نحوه استفاده و تعامل ما با دستگاه‌هایمان را تغییر دهد. در اینجا سه ​​فناوری برتر که در آینده نزدیک گوشی های هوشمند را متحول می کنند آورده شده است:

1. اتصال ماهواره ای: تصور کنید بتوانید در هر نقطه از زمین، حتی بدون شبکه تلفن همراه، پیام ارسال و دریافت کنید. این چیزی است که اتصال ماهواره ای وعده ارائه آن را می دهد. چندین سازنده گوشی‌های هوشمند مانند سامسونگ، اپل و هواوی قبلاً دستگاه‌هایی را معرفی کرده‌اند که می‌توانند برای مقاصد اضطراری به ماهواره‌ها متصل شوند، اما برخی از آنها پا را فراتر گذاشته و پیام‌های SMS دو طرفه را فعال می‌کنند. این بدان معناست که شما می توانید با عزیزان خود در ارتباط باشید، به اطلاعات حیاتی دسترسی داشته باشید و در زمانی که بیشتر به آن نیاز دارید کمک بگیرید، مهم نیست کجا هستید.

3 فناوری که صنعت گوشی های هوشمند را در 5 سال آینده متحول می کند

2. باتری های حالت جامد: یکی از بزرگترین چالش های کاربران گوشی های هوشمند عمر باتری است. هیچ کس دوست ندارد آب میوه اش تمام شود یا مجبور باشد مکرراً تلفن خود را شارژ کند. به همین دلیل است که باتری های حالت جامد بسیار هیجان انگیز هستند. برخلاف باتری های لیتیوم یون معمولی که از محلول الکترولیت مایع استفاده می کنند، باتری های حالت جامد از الکترولیت جامد استفاده می کنند. این بدان معنی است که آنها می توانند انرژی بیشتری را در فضای کمتر بسته بندی کنند و در نتیجه عمر باتری طولانی تر و زمان شارژ سریع تر داشته باشند. باتری های حالت جامد نیز ایمن تر و پایدارتر از باتری های لیتیوم یونی هستند و خطر داغ شدن بیش از حد یا انفجار را کاهش می دهند.

3. نمایشگرهای انعطاف پذیر: اگر بتوانید صفحه نمایش گوشی هوشمند خود را بدون شکستن تا کنید، خم کنید یا بچرخانید، چه؟ این چیزی است که نمایشگرهای انعطاف پذیر ارائه می دهند. نمایشگرهای OLED برای ایجاد صفحه نمایش های انعطاف پذیر که می توانند با اشکال و اندازه های مختلف سازگار شوند، استفاده می شوند. گوشی‌های هوشمند با نمایشگرهای انعطاف‌پذیر می‌توانند از یک گوشی هوشمند جمع‌وجور به تبلت بزرگ‌تر تبدیل شوند و تطبیق‌پذیری و عملکرد بیشتری را به شما بدهند. همچنین می توانید با تلفن های انعطاف پذیر از دوام بهتر، وزن سبک تر و گزینه های چندوظیفه ای بیشتر لذت ببرید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا