موبایل

کاهش فروش سازنده آیفون برای سومین فصل متوالی

شرکت اپل برای سومین سه ماهه متوالی، کاهش فروش را گزارش و پیش بینی کرد به دلیل رکود بازار و تقاضای ضعیف برای خرید گوشی، رایانه و تبلت، عملکرد مشابهی در دوره جایری خواهد داشت.

به گزارش فناوری برتر دیجیتال به نقل از  ایسنا، پس از این که اپل، کاهش ۱.۴ درصدی درآمد در سه ماهه مالی سوم خود را گزارش کرد، لوکا مائستری، مدیرمالی ارشد این شرکت در کنفرانسی اعلام کرد: عملکرد مالی اپل در دوره جاری، مشابه دوره قبل خواهد بود. کاهش بیشتر فروش، طولانیترین رکورد برای این شرکت در دو دهه گذشته خواهد بود.

با این حال، مجموع درآمد اپل در سه ماهه گذشته با کمک فروش خوب بخش خدمات، به ۸۱.۸ میلیارد دلار رسید که بالاتر از برآورد وال استریت بود.

نتایج مالی اپل نشان داد که آیفون هم از رکودی که دامن گیر رقبای اپل شده، جان سالم به در نبرده است. فروش آیفون که بزرگترین منبع درآمد اپل است، ۲.۴ درصد در سه ماهه گذشته کاهش یافت و به ۳۹.۷ میلیارد دلار رسید.

تقاضا برای مدل آیفون ۱۴ با مهیا شدن اپل برای رونمایی نسل بعدی این گوشی پرچمدار، ضعیف شده است. گوشیهای جدید اپل معمولا در سپتامبر، چند هفته پیش از پایان سه ماهه مالی چهارم این شرکت، معرفی می شوند. به این ترتیب، عمده فروش در دوره بعدی اتفاق می افتد که سه ماهه مالی نخست اپل بوده و پردرآمدترین فصل این شرکت است.

مدلهای “آیفون ۱۵ پرو” ویژگیهای جدیدی مانند قاب تیتانیومی، حاشیه های باریکتر در اطراف صفحه نمایش و پردازنده سریعتر را اضافه خواهند کرد. اما با توجه به کاهش قدرت خرید، ممکن است ترغیب مصرف کنندگان به خرید مدلهای جدید این گوشی، همچنان دشوار باشد.

اپل به تولیدکنندگان قراردادی خود اطلاع داده است که انتظار دارد فروش آیفون در سال ۲۰۲۳ بدون تغییر و حدود ۸۵ میلیون دستگاه باشد. سایر سازندگان تلفن هوشمند از جمله شرکت سامسونگ الکترونیکس هم با کاهش فروش گوشیهای خود یا ثابت ماندن آن روبرو شده اند.

درآمد بخش خدمات اپل، ۸.۲ درصد رشد کرد و به ۲۱.۲ میلیارد دلار رسید که فراتر از ۲۰.۸ میلیارد دلار تخمین تحلیلگران بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تیم کوک، مدیرعامل اپل در بیانیه ای اعلام کرد این رشد، با بیش از یک میلیارد مشترک پولی، حاصل شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا