فناوری اطلاعات

وضعیت توسعه ارتباطات روستایی و پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها بررسی شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه دیدارهای هفتگی خود با نمایندگان مردم، وضعیت ارتباطی انتخابیه دزفول و کهگیلویه، بهمئی، چرام، لنده و گرگان و آق قلا، را در حضور نمایندگان مردم این حوزه ها بررسی کرد.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز دوشنبه 16 مردادماه با سیداحمد آوائی نماینده مردم دزفول، سید محمد موحد، نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده و غلامرضا منتظری نماینده مردم گرگان و آق قلا، دیدار کرد و وضعیت ارتباطی حوزه های انتخابی آنان را مورد بررسی قرار داد.

وزیر ارتباطات در دیدار با نماینده دزفول با اشاره به اینکه از 148 روستای بالای بیست خانوار این شهرستان 113 روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند، گفت: تا دهه فجر سال جاری 35 روستای باقی مانده به اینترنت پرسرعت تجهیز می شوند و ارتباطات 5 روستا نیز ارتقا پیدا می کند.

زارع پور در دیدار با نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده نیز با اعلام اینکه 299 روستای بالای بیست خانوار این شهرستان ها از 304 روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند، گفت: 51 روستا از این تعداد در دولت سیزدهم تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار گرفتند و 5 روستای باقی مانده نیز تا آذرماه سال جاری تحت پوشش قرار می گیرند.

وی در پاسخ به مشکل عدم پوشش آنتن دهی در جاده دهدشت، پاتاوه نیز تاکید کرد: در صورت تامین برق در مسیر این جاده ما آمادگی ایجاد ارتباط در این جاده را داریم.

وزیر ارتباطات در ادامه به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ابلاغ کرد که به سرعت وضعیت این جاده بررسی و تحت پوشش ارتباط قرار گیرد.

زارع پور در ادامه، در دیدار با نماینده مردم گرگان و آق قلا نیز، با اشاره به اینکه تمام 172 روستای بالای بیست خانوار این مناطق تحت پوشش اینترنت پرسرعت هستند، گفت: برنامه ریزی شده که 35 کیلومتر فیبرنوری نیز در این مناطق انجام شود.

وی با اشاره به پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها که در حال انجام است، افزود: این پروژه در تمام شهرهای استان گلستان در حال انجام است و در آینده نزدیک این استان نخستین استانی است که صددرصد شهرهای آن به فیبرنوری و تمام روستاهای آن نیز تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار می گیرد.

زارع پور برای بررسی بهتر وضعیت روستاهای تحت پوشش ارتباطات با یکی از اهالی روستای نوچمن گرگان تماس گرفت و وضعیت ارتباطات در این روستا را بررسی کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا