گیم

فاینال فانتزی ۱۴ بالاخره به ایکس‌باکس می‌آید

کمپانی اسکوئر انیکس (Square Enix) به تازگی خبر از عرضه‌ی فاینال فانتزی ۱۴ روی کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس‌ و اس داده است.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از دیجی کالا؛ این اثر محبوب ژانر MMORPG در سال ۲۰۱۳ به عنوان یک اثر انحصاری کنسول پلی‌استیشن ۳ شروع به کار کرد، اما در نهایت به پلی‌استیشن ۴ و ۵ منتقل شد. در این میان طرفداران ایکس‌باکس سال‌هاست که منتظر این بازی بوده‌اند. این در حالی است که بسیاری از بازی‌های دیگر سری فاینال فانتزی به کنسول‌های مایکروسافت آمده‌اند.

در برهه‌ای شایعاتی مربوط به انتشار نسخه‌‌ی چهاردهم روی کنسول‌های ایکس‌باکس منتشر شده بود اما اسکوئر انیکس گفته بود که هیچ برنامه‌ای برای آوردن این اثر نقش‌آفرینی به کنسول‌های مایکروسافت وجود ندارد. اکنون به نظر می‌رسد که تلاش های مایکروسافت برای آوردن فاینال فانتزی ۱۴ به ایکس‌باکس سرانجام نتیجه داده است، زیرا به طور رسمی تایید شده که این بازی برای کنسول ایکس‌باکس سری ایکس و اس در بهار سال آینده منتشر خواهد شد.

این خبر مهم در جریان رویداد Final Fantasy 14 Fan Fest، با حضور فیل اسپنسر، رئیس ایکس‌باکس، اتفاق افتاد. یک نسخه‌ی بتا نیز در طی پچ ۶.۵، قبل از انتشار کامل بازی روی این کنسول‌ها در دسترس قرار می‌گیرد. فاینال فانتزی ۱۴ در ایکس باکس دارای لودینگ سریع‌تر و پشتیبانی از رزولوشن ۴K خواهد بود. از طرفی طرفداران باید انتظار تجربه‌ی کامل و مشابهی با سایر پلتفرم‌ها داشته باشند. این بدان معناست که بازیکنان در ایکس‌باکس می‌توانند منتظر بازی به همراه تمامی بسته‌های الحاقی آن که در طول سال‌های گذشته عرضه شده باشند.

به طور کلی عرضه‌ی فاینال فانتزی ۱۴ روی ایکس‌باکس اتفاق مهمی است و نشان می‌دهد که برخلاف شایعات اخیر با محوریت خروج برخی از بازی‌های سری فاینال فانتزی از گیم پس و عرضه روی پلی‌استیشن پلاس و انتشار انحصاری فاینال فانتزی ۱۶ روی پلی‌استیشن ۵، رابطه‌ی بین مایکروسافت و اسکوئر انیکس در شرایط خوبی قرار دارد.

فاینال فانتزی ۱۴ هم اکنون روی پلی‌استیشن ۵، پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی در دسترس است و در بهار ۲۰۲۴ روی ایکس‌باکس سری ایکس‌/اس عرضه خواهد شد. در این میان گفتنی است که پنجمین بسته‌ی الحاقی بازی با عنوان Dawntrail نیز در تابستان آینده منتشر خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا