تکنولوژی

ترجمه صوتی برای پادکست‌های اسپاتیفای در راه است

شرکت «اسپاتیفای تکنولوژی» برای جذب کاربران جدید و تقویت درآمد، در حال آزمایش ویژگی مبتنی بر هوش مصنوعی است که پادکست‌ها را می‌تواند به زبان‌های دیگر ترجمه کند.

به گزارش فناوری برتر دیجیتال به نقل از ایسنا، این ویژگی، جدیدترین تلاش این شرکت سوئدی برای بهره بردن از فناوری هوش مصنوعی مولد است که پس از معرفی چت بات چت‌جی‌پی‌تی، محبوبیت جهانی پیدا کرده است.

اسپاتیفای اعلام کرد نسخه‌های ترجمه شده که از فناوری تولید صوتی شرکت OpenAI استفاده می‌کنند، از سبک گوینده اصلی تقلید می‌کنند و طبیعی‌تر از دوبله مرسوم هستند.

این شرکت برای عرضه این ویژگی، با پادکسترهای معروف همکاری می‌کند.

ترجمه صوتی در زبان‌هایی از جمله اسپانیایی، فرانسوی و آلمانی برای شمار منتخبی از اپیزودها و اپیزودهایی که در آینده منتشر می‌شوند، موجود خواهد بود.

بر اساس گزارش رویترز، اسپاتیفای در چند سال گذشته، روی کسب و کار پادکست سرمایه‌گذاری بالایی انجام داده و امیدوار است سطح بالای تعامل در پادکست، تبلیغات کنندگان بیشتری را جلب کند. اما این مسئله باعث شد که رشد هزینه‌های عملیاتی اسپاتیفای، دو برابر رشد درآمد در سال گذشته شود. بعلاوه، کسب و کارها به دلیل افزایش نرخ‌های بهره و تورم بالا، هزینه‌هایشان را تعدیل کرده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا