تکنولوژی

اولین توییت ایلان ماسک با ماهواره اینترنتی

ایلان ماسک در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس پستی منتشر و اعلام کرد که با کمک ماهواره اسپیس ایکس آن را ارسال کرده است.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از مهر، او در ایکس نوشت: این پست با یک موبایل عادی و ارتباط مستقیم با یک ماهواره اسپیس ایکس بدون هیچ تجهیزات خاص دیگری ارسال شده است. این پیام در حقیقت یک پیام دیگر در حساب کاربری اسپیس ایکس را کوت کرده بود.

در پیام اسپیس ایکس در ایکس نوشته شده بود: این پست با استفاده از یک ماهواره Direct to Cell در فضا ارسال شده است.

این خبر در حالی منتشر می شود که چندی قبل ماسک با کمک قابلیت Direct to callپیامک ارسال کرده بود. اسپیس ایکس در اواخر آذر ماه ماهواره های استارلینک با قابلیت Direct to Cell را به مدار زمین فرستاد و در اواخر دی ماه با استفاده از این ماهواره ها پیامک فرستاد.

این دستاورد در ۸ ژانویه و ۶ روز پس از آن به دست آمد که ماهواره های اینترنتی استارلینک همراه یک موشک فالکون ۹ از مقر فضایی وندر برگ در کالیفرنیا به مدار زمین پرتاب شدند.

البته اسپیس ایکس اعلام نکرد محتوای نخستین پیامک ارسالی با استارلینک Direct to Cell چه بوده است. اما ایلان ماسک مدیر ارشد اجرایی این شرکت در یک پست در شبکه اجتماعی ایکس(توییتر سابق) نوشت پیام ارسالی LFGMF۲۰۲۴ بوده است. اما به احتمال زیاد او در این باره شوخی کرده است.

۶ ماهواره استارلینک با قابلیت Direct to Cell به اپراتورهای شبکه موبایل سراسر جهان اجازه می دهند دسترسی جهانی به ارسال پیامک، برقراری تماس و جستجو در اینترنت روی خشکی، دریاچه یا آب های ساحلی را فراهم کنند.

ماهواره های مذکور در دوم ژانویه ۲۰۲۴ میلادی به فضا ارسال شدند و نخستین ماموریت فضایی اسپیس ایکس در سال جدید میلادی هستند.این شرکت قصد دارد در سال جاری میلادی ۱۴۴ ماموریت به مدار زمین انجام دهد.

اسپیس ایکس تصمیم دارد با ارسال نخستین دسته ماهواره های مجهز به Direct to Cell این فناوری را در مدار زمین آزمایش کند تا بتواند در آینده دامنه فعالیت خود را از برج های مخابراتی فراتر ببرد. در اصل نیز قرار است سرویس «فضا به موبایل» با کمک نسل جدید ماهواره های اینترنتی استارلینک تسهیل شود.

شبکه ماهواره ای اسپیس ایکس در مدار پایین زمین سرویس اینترنت برای مردم سراسر جهان فراهم می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا