فناوری اطلاعات

امکان گزارش آنلاین سرقت خودرو بزودی فراهم خواهد شد

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام کرد که به زودی امکان ثبت گزارش آنلاین سرقت خودرو فراهم خواهد شد.

به گزارش البرز فاوا نیوز به نقل از ایسنا؛ سردار علیرضا لطفی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه هوشمندسازی یکی از محورهای اصلی فعالیت ناجا و از اهداف و اولویت‌های جدی این نیرو است، گفت: در همین راستا از چندسال اخیر تمامی یگان‌ها و بخش‌ها در نیروی انتظامی اقدامات خود برای هوشمندسازی را در دستور کار قرار داده‌اند.

وی ادامه داد: پلیس آگاهی نیز اقدامات زیادی را در این خصوص در دستورکار قرار داده که یکسری از آنها اجرایی شده و یکسری دیگر نیز در حال تکمیل است. به عنوان مثال، سامانه “نما” در پلیس آگاهی به منظور کاهش مراجعات حضوری و ارتقای سرعت و دقت در کشف و شناسایی اموال مسروقه ایجاد شده و به بهره‌برداری رسیده و بر اساس آن شهروندان می‌توانند بدون مراجعه به انبارهای پلیس آگاهی، اقلام مسروقه خود را در این سامانه مشاهده کرده و برای تحویل گرفتن آن اقدام کنند.

وی افزود: اقدام دیگری که مراحل نهایی خود را طی کرده و به زودی اجرایی خواهد شد، امکان ثبت آنلاین گزارش سرقت خودرو است. برای این موضوع قسمتی در نرم افزار موبایلی “پلیس من” ایجاد شده که کاربران با نصب آن می‌توانند در صورتی که خودرویشان به سرقت رفت، در لحظه و قبل از مراجعه به دستگاه قضایی و … آن را ثبت کنند.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه در سرقت هایی نظیر سرقت خودرو، سرعت اعلام مفقودی بسیار مهم و حائز اهمیت است، گفت: شهروندان می‌توانند با استفاده از این سامانه در لحظه و بدون نیاز به مراجعه به دادسرا سرقت خودرویشان را ثبت کرده و در مدت تعیین شده برای طی مراحل شکایت به دادسرا مراجعه کنند.

لطفی با بیان اینکه گزارش ثبت شده از سوی شهروندان به شکل آنلاین به تمام  گشتی های پلیس آگاهی مخابره خواهد شد، گفت: در این شرایط امکان و قدرت کشف خودروی سرقتی افزایش پیدا خواهد کرد. البته در حال حاضر نیز بیش از ۸۵ درصد از خودروهای مسروقه در تهران کشف شده است و ما امیدواریم که با آغاز به کار این سامانه درصد کشفیات پلیس افزایش پیدا کند.

وی در مورد راستی آزمایی گزارش ثبت شده در این نرم افزار نیز گفت: شرط ثبت گزارش در این سامانه این است که گزارش با همان شماره موبایلی ثبت شود که به نام صاحب پلاک خودروی مسروقه ثبت شده است.

به گفته رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ، این سامانه به زودی آغاز به کار خواهد کرد و شهروندان می‌توانند در بستر تلفن همراه خود از آن استفاده کنند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا