تکنولوژی

X.AI Corp شرکت جدید هوش مصنوعی ایلان ماسک است

ایلان ماسک یک کارآفرین و مبتکر معروف است که در ایجاد چندین شرکت موفق نقش داشته است. اولین سرمایه‌گذاری او Zip2 بود، یک شرکت نرم‌افزاری که او در سال 1995 تأسیس کرد و فهرست‌های تجاری آنلاین و راهنمای شهری را برای روزنامه‌ها ارائه می‌کرد.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از گیزموچاینا؛ در سال 1999، ماسک Zip2 را تقریباً 300 میلیون دلار فروخت و در ادامه X.com را تأسیس کرد، یک شرکت پرداخت آنلاین که بعداً به PayPal تبدیل شد. پی پال در سال 2002 به قیمت بیش از 1 میلیارد دلار به eBay فروخته شد و ماسک از درآمد خود برای راه اندازی SpaceX، یک شرکت خصوصی اکتشاف فضایی، در سال 2002 استفاده کرد.

در سال 2004، ماسک همچنین تسلا را تأسیس کرد، یک شرکت خودروهای الکتریکی که از آن زمان به یک شرکت پیشرو تبدیل شده است. بازیکن در صنعت آخرین خرید او شامل توئیتر غول رسانه های اجتماعی است که به قیمت 44 میلیارد دلار خریداری شد. اکنون گزارش ها حاکی از آن است که ایلان ماسک یک شرکت جدید هوش مصنوعی را تاسیس کرده است.

ایلان ماسک هفته گذشته، خبری منتشر شد مبنی بر اینکه ایلان ماسک خرید عظیمی از حدود 100000 پردازنده گرافیکی انجام داده است. مشخص بود که میلیاردر روی یک چیز بزرگ کار می کند و این خبر نیز این موضوع را تایید می کند. گزارش های اخیر از وال استریت ژورنال و فایننشال تایمز نشان می دهد که ماسک یک شرکت هوش مصنوعی جدید به نام X.AI Corp تاسیس کرده است. بر اساس پرونده های دولتی که توسط منابع مشاهده شده است، شرکت جدید در نوادا ثبت شده است و ماسک به عنوان تنها مدیر جرد برچال، مدیر دفاتر خانواده اش، به عنوان منشی. ماسک که به خاطر علاقه‌اش به حرف X شناخته می‌شود، حتی نام توییتر را به X Corp تغییر داده است.

اگرچه ماسک قبلاً در پروژه‌های هوش مصنوعی شرکت داشته است، اما اخیراً در مورد سوگیری سیاسی ChatGPT ابراز نگرانی کرده و از مقررات آن حمایت کرده است. ژورنال پیشنهاد می‌کند که ماسک می‌خواهد مدل‌های هوش مصنوعی بسازد که «حقیقت‌جو» باشند. جزئیات برنامه های او برای X.AI Corp و اینکه آیا او قصد دارد رقیبی برای ChatGPT ایجاد کند، نامشخص است،

اما گزارش ها نشان می دهد که او محققان سابق DeepMind را استخدام کرده است و ما قبلاً می دانیم که او هزاران پردازنده گرافیکی را برای توسعه هوش مصنوعی خریداری کرده است. علاوه بر این، او در حال حاضر در حال مذاکره با سرمایه گذاران برای تسلا و اسپیس ایکس برای تامین مالی سرمایه گذاری جدید خود است. علاقه ماسک به هوش مصنوعی ناشی از ترکیبی از شیفتگی به پتانسیل این فناوری و احساس مسئولیت برای اطمینان از توسعه و استفاده ایمن و اخلاقی از آن است. فقط زمان نشان می دهد که آیا ماسک با راه اندازی شرکت مبتنی بر هوش مصنوعی خود با اعتقادات خود مطابقت دارد یا خیر.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا