تکنولوژی

Qilin باتری جدیدی با قابلیت طی مسافت هزار کیلومتر با یک بار شارژ

شرکت CATL که بزرگترین باتری ساز جهان است به زودی تولید یک باتری مخصوص خودروی برقی با ظرفیت طی هزار کیلومتر با یک بار شارژ را آغاز می کند.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از مهر، این باتری که سال ۲۰۲۳ میلادی تولید می شود، «کیلین»(Qilin)نام گرفته است.

بهره وری باتری مذکور ۵۰ درصد بیشتر از باتری هایی است که هم اکنون در خودروهای مدل S تسلا به کار می رود. این درحالی است که خودروی مدل S که قدرتمندترین باتری را دارد، قادر به طی مسافت ۴۰۵ مایل به ازای هر بار شارژ است. «لوسید ایر» خودروی برقی با قابلیت طی بیشترین مسافت با یک بار شارژ در آمریکا است که به قیمت ۱۶۹ هزار دلار عرضه شده است. لوسید ایر یک استارت آپ کالیفرنیایی است و باتری ارائه می دهد که با هربار شارژ قادر به طی ۵۲۰ مایل خواهد بود.

به گفته شرکت تولید کننده، باتری کیلین با کمک نوآوری در ترکیبات شیمیایی باتری و موارد دیگر قادر است مقدار زیادی انرژی را در فضای کوچکی ذخیره کند. تراکم انرژی این باتری به ازای هر کیلوگرم ۲۵۵ وات ساعت است و ۱۳ درصد قدرتمندتر از باتری تسلا است که اخیراً در خودروهای اس یو وی مدلYتسلا به کار می رود.

Qilin باتری جدیدی با قابلیت طی مسافت هزار کیلومتر با یک بار شارژ

همچنین ادعا می شود شارژ این باتری در ۱۰ دقیقه از ۱۰ به ۸۰ درصد می رسد. اما قابلیت واقعی باتری زمانی مشخص می شود که باتری در بازار عرضه و خودرویی به آن مجهز شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا