تکنولوژی

گجت پوشیدنی که عفونت را پیش بینی می کند

وزارت دفاع آمریکا در یک گجت هوشمند سرمایه گذاری کرده که به سرعت عفونت را شناسایی می کند.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از مهر، وزارت دفاع آمریکا یک گجت پوشیدنی طی دوران همه گیری ابداع کرده اند که در شناسایی عفونت ها بسیار ماهر بود.

اکنون این وزارتخانه آماده است تا پروژه «ارزیابی سریع در معرض تهدید قرار گرفتن» یا RATE را پیش ببرد. جف اشنایدر مدیر این پروژه می گوید: وزارت دفاع سرمایه گذاری وسیعی برای حفظ آمادگی نیروهای خود جهت انجام ماموریت های حیاتی انجام داده است. با این وجود ریسک بیماری های عفونی مانند کووید۱۹ یک متغیر غیر قابل پیش بینی بوده است. وزارتخانه مذکور با کمک پروژه RATE می تواند از گجت های پوشیدنی برای رصد غیر تهاجمی سلامت اعضا و فراهم کردن هشدار از گسترش عفونت استفاده کند.

در پروژه جدید از الگوریتم هوش مصنوعی استفاده می شود که با استفاده از داده های رصد شده از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بیمارستان و همچنین اطلاعات بیومتریک تجاری موجود آموزش دیده است. الگوریتم RATE بیماری های عفونی را تا ۴۸ ساعت زودتر از ظهور علائم ردیابی و بروز عفونت را ۶ روز زودتر پیش بینی می کند.

اکنون وزارت دفاع بودجه ای دریافت کرده تا ۴۵۰۰ گجت پوشیدنی دیگر برای بخش های مختلف تولید کند. یکی از گروه هایی که این فناوری را دریافت می کند ۳۶۰ گروهبان اول در بخش رزم هوایی خواهند بود.

فناوری در نهایت به محصولی تبدیل شد که سلامت و بهداشت را برای گروهبانانی که جان دیگران بر خود ارجح می دانند، افزایش داد. وزارت دادگستری آمریکا برای توسعه الگوریتم با فیلیپس همکاری کرد و اکنون یک شرکت خصوصی در پی تسریع تجاری سازی دستگاه های پوشیدنی جدید است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا