فناوری اطلاعات

نسل جدید هدست واقعیت ترکیبی متا رونمایی شد

نسل جدید هست واقعیت ترکیبی شرکت متا پلتفرمز از سوی مارک زاکربرگ، مدیرعامل این شرکت رونمایی شد.

به گزارش فناوری برتر دیجیتال به نقل از  ایسنا، زاکربرگ در یک پست اینستاگرامی اعلام کرد: هدست کوئست ۳ که قیمت آن از ۴۹۹ دلار آغاز می شود، ۴۰ درصد باریک تر از هدست قبلی این شرکت خواهد بود و واقعیت افزوده رنگی خواهد داشت که عناصر واقعیت افزوده و واقعیت مجازی را ترکیب می کند.

زاکربرگ گفت: هدست “کوئست ۳”، به یک چیپست جدید کوالکام مجهز خواهد بود که قدرت عملکرد گرافیکی آن دو برابر است. این دستگاه در پاییز عرضه خواهد شد و زاکربرگ قول داد که جزئیات بیشتر مربوط به این دستگاه در کنفرانس سالانه واقعیت افزوده/واقعیت ترکیبی متا در ۲۷ سپتامبر اعلام شود.

معرفی این هدست واقعیت ترکیبی از سوی زاکربرگ، کمتر از یک هفته پیش از رونمایی نخستین دستگاه واقعیت ترکیبی اپل صورت گرفت. طبق برآورد شرکت تحقیقات بازار آی دی سی، دستگاه متا حدود ۸۰ درصد از ۸.۸ میلیون دستگاه هدست واقعیت مجازی که در سال۲۰۲۲ فروخته شد را تشکیل داد. دستگاه پیکو که توسط شرکت چینی بایت دنس تولید شده است، با سهم بازار ۱۰ درصد، با فاصله زیادی در رتبه دوم قرار دارد.

متا با وجود برتری در این بازار، برای همه گیر کردن نگرش خود از دنیاهای مجازی متصل به هم (متاورس) ایمرسیو و توسعه بازار دستگاههای خود فراتر از جامعه بازی، در تقلا بوده است. این شرکت پس از این که قیمت مدل رده پایین ۱۲۸ گیگابایتی کوئست ۲ را در ژوییه سال ۲۰۲۲ افزایش داد، قیمت اکثر مدل‌های هدست کوئست را با هدف تحریک تقاضا، کاهش داد.

مدل رده بالای “کوئست پرو” اکنون حدود ۱۰۰۰ دلار فروخته می‌شود که کمتر از قیمت ۱۵۰۰ دلار در زمان آغاز فروش است و مدل ۲۵۶ گیگابایتی “کوئست ۲” اکنون از قیمت حدود ۴۳۰ دلار آغاز می‌شود که کمتر از ۵۰۰ دلار قیمت قبلی است.

این شرکت روز پنجشنبه اعلام کرد قیمت هدست “کوئست ۲” بار دیگر از چهارم ژوئن کاهش پیدا خواهد کرد و مدل رده پایین این دستگاه به قیمت ۳۰۰ دلار و مدل ۲۵۶ گیگابایتی آن به ۳۵۰ دلار کاهش پیدا می‌کند.

بر اساس گزارش رویترز، درآمد بخش “رئالیتی لبز” شرکت متا که شامل فروش هدست است، در سه ماه گذشته ۵۰ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهش پیدا کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا