فناوری اطلاعات

مشکل تمدید سقف و سابقه‌ واردات تجهیزات ICT برطرف شد

سازمان نظام صنفی رایانه ای از امکان افزایش سقف و سابقه‌ واردات برای تأمین‌کنندگان تجهیزاتی که با اپراتورهای تلفن همراه و یا بانک‌های خصوصی قرارداد داشته اند خبر داد.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، با پیگیری سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران از قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، امکان افزایش سقف و سابقه واردات برای تأمین‌کنندگان تجهیزاتی که با اپراتورهای موبایل و یا بانک‌های خصوصی قرارداد داشته باشند، ایجاد شد.

احسان زرین‌بخش عضو هیأت مدیره این سازمان در این باره گفت: بر اساس گزارشی که اواسط تابستان سال جاری از برخی از اعضای سازمان نصر دریافت کردیم، متوجه شدیم که امکان افزایش سقف و سابقه واردات برای تأمین‌کنندگان تجهیزاتی که با اپراتورهای تلفن همراه و یا بانک‌های خصوصی قرارداد داشته باشند وجود ندارد. به‌عبارتی وزارت صمت تنها به افزایش سقف سابقه تأمین‌کنندگان دارای قرارداد با دستگاه‌های اجرایی اقدام می‌کند.

وی با اشاره به اهمیت این موضوع برای تأمین‌کنندگان تجهیزات در کشور، ادامه داد: برای حل این موضوع، در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران پیگیری‌های لازم را با دکتر مفتح، قائم مقام وزیر صمت آغاز کردیم و با هماهنگی رئیس سازمان نصر تهران، اولین جلسه مذاکرات در مهرماه سال جاری برگزار شد. در این نشست ضمن تشریح مشکلات موجود، راهکارهایی توسط برخی از اعضای هیأت مدیره نصر تهران ارائه شد.

عضو هیأت مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران با اشاره به مساعدت و همراهی قائم مقام وزیر صمت در این باره افزود: جهت رفع این مشکل، در تاریخ ۱۸ آبان ماه ۱۴۰۰ بخشنامه شماره ۱۹۶۲۷۲/۶۰ به‌منظور نحوه تشخیص و بررسی دستگاه‌های اجرایی توسط دکتر مفتح صادر شد.

زرین‌بخش با بیان اینکه به دلیل وجود ابهامات در بند ۲ بخشنامه‌ی یاد شده، مشکل تأمین‌کنندگان اپراتورهای تلفن همراه و بانک‌های خصوصی همچنان پابرجا بود، تأکید کرد: «با پیگیری‌های مستمر اینجانب با بدنه‌ی کارشناسی وزارت صمت و مکاتبات انجام شده در آبان ماه و آذر ماه سال جاری، در نهایت در ۲۳ آذر اصلاحیه‌ی این بخشنامه به شماره‌ی ۲۲۸۳۵۰/۶۰ صادر شد».

عضو هیأت مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران ضمن قدردانی از مساعدت‌های قائم مقام وزیر صمت در گره‌گشایی از این موضوع، اظهار امیدواری کرد: با توجه به حسن روابط موجود میان نصر تهران و وزارت صنعت، معدن و تجارت، امید است با همکاری فنی، منطقی و کارشناسی میان دو مجموعه، شاهد ارتقای روزافزون صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا