فناوری اطلاعات

مایکروسافت بزرگ‌ترین حمله DDoS تاریخ را از کار انداخته است

مایکروسافت در سال گذشته میلادی با افزایش بی‌سابقه حملات DDoS روبرو شد که بر اساس گفته این شرکت، از لحاظ پیچیدگی و شدت در سطح بسیار بالایی قرار داشتند. این حملات برای جلوگیری از ارائه خدمات سایت‌ها به کاربران اتفاق می‌افتند.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از شهر سخت افزار؛ مایکروسافت می‌گوید در نیمه دوم سال 2021 میلادی روزانه به طور متوسط با 1955 حمله مقابله کرده است. در این 6 ماه در مجموع 359,713 حمله به پلتفرم Azure مایکروسافت اتفاق افتاده که توسط این شرکت متوقف شده‌اند.

حملات DDoS یک وبسایت را با حجم ترافیک بالا اسپم می‌کنند تا عملکرد آن‌ با اخلال روبرو شود. بیشتر این حملات توسط گیمرها و برای جلوگیری از برنده شدن رقبا در بازی اتفاق می‌افتند؛ سال گذشته عنوان‌های معروف بلیزارد، تایتان فال، فاینال فانتری 14 و برخی نام‌های بزرگ دیگر با حملات DDoS دست و پنجه نرم کردند.

از حملات DDoS برای اهداف شوم‌تری همچون از دسترس خارج کردن سایت یک فروشگاه آنلاین در روزهای تعطیلات نیز استفاده می‌شود. برخی از این حملات نیز برای باج خواهی طراحی شده‌اند و حمله کننده قبل از آزاد کردن سایت، مبالغ زیادی پول درخواست می‌کند.

مایکروسافت پارسال یک حمله DDoS با ترافیک 3.47 ترابایت بر ثانیه را متوقف کرد که به عقیده این شرکت، بزرگ‌ترین حمله از این نوع در تاریخ به شمار می‌آید. این حمله از 10 هزار منبع مختلف از چند کشور گوناگون صورت گرفت و حدود 15 دقیقه به طول انجامید.

علاوه بر این، مایکروسافت حمله‌های 2.5 و 3.25 ترابایتی دیگری را نیز در نیمه دوم سال 2021 تجربه کرده است. مایکروسافت اعلام کرده که پلتفرم Azure از سیستم مراقبت در مقابل حملات DDoS پیشرفته‌ای برخوردار است که می‌تواند از بزرگ‌ترین حملات با ترافیک‌های بالا جلوگیری به عمل آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا