فناوری اطلاعات

لزوم توجه ویژه به تقویت اقتصاد فضای مجازی

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که قطعی و اختلال اینترنت در کشور باعث بروز مشکلات و ضرر و زیان کسب و کارهای فعال در فضای مجازی شده است، گفت: باید توجه ویژه‌ای به تقویت اقتصاد مجازی در راستای حمایت از کسب و کارها شود.

به گزارش فناوری برتر دیجیتال به نقل ازایسنا، مجتبی یوسفی با اشاره به قطعی و اختلال اینترنت و خسارت‌های وارد شده به کسب و کارهای فعال در فضای مجازی اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که باید به صورت جدی در دستور کار وزارت ارتباطات قرار بگیرد بحث جبران خسارت‌های واردشده به کسب و کارهای فعال در فضای مجازی است.

وی با بیان اینکه با توجه به صحبت‌های انجام‌شده، وزارت ارتباطات برنامه‌های خوبی برای حمایت از کسب و کارهای فعال در فضای مجازی دارد، افزود: باید توجه ویژه‌ای به تقویت اقتصاد فجازی در راستای حمایت از کسب و کارها انجام شود.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از موضوعاتی که در دولت‌های پیشین به آن‌ها توجه نشده بحث توجه به اقتصاد دیجیتال، پلتفرم‌ها، شبکه‌های داخلی و توسعه اینترانت است تا با توسعه این بخش‌ها کسب و کارهای داخلی بتوانند به راحتی در بسترهای داخلی رشد و توسعه یابند.

یوسفی عنوان کرد: اگر چنین مهمی در دستور کار قرار بگیرد قطعا شاهد بالارفتن امنیت داده در کشور خواهیم بود. یکی از مشکلاتی که در خصوص کسب و کارهای فعال در پلتفرم‌های خارجی وجود داشت بحث عدم وجود دفاتر این پلتفرم‌ها در داخل کشور بود که باعث می‌شد سوءاستفاده‌ای از برندها و کسب و کارهای داخلی انجام شود و کسی نیز پاسخگو نباشد.

وی با بیان اینکه قطعی و اختلال اینترنت در کشور باعث بروز مشکلات و ضرر و زیان کسب و کارهای فعال در فضای مجازی شده است، ادامه داد: وزارت ارتباطات باید هرچه سریعتر برنامه‌های حمایتی خود را از صاحبان مشاغل فعال در فضای مجازی ارائه کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا