گیم

فروش کنسول‌های ایکس‌باکس سری از ۲۱ میلیون دستگاه عبور کرد

طبق جدیدترین آمار رسمی منتشر شده، فروش کلی ایکس‌‌باکس سری ایکس/اس از ۲۱ میلیون دستگاه عبور کرده است.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از دیجی کالا؛ مایکروسافت نزدیک به یک دهه است که در مورد ارقام فروش کنسول‌های ایکس باکس به سختی صحبت کرده اما ظاهرا شرایط در حال تغییر است. این اعداد در طی یک ارائه به رهبری لئونارد باروس بارتو (Leonard Barros Barreto)، مدیر بخش شرکا در ایکس‌باکس، نشان داده شده‌اند. بارتو همچنین اعلام کرده که ۴۸ درصد از خریداران ایکس‌باکس سری اس، برای اولین بار به این پلتفرم آمده‌اند. گفتنی است که ایکس‌باکس سری در ماه می امسال بیش از دو میلیون دستگاه در بریتانیا فروخته که طبق گفته‌ها، طی ۱۲۸ هفته ۶۹۶ میلیون پوند درآمد برای مایکروسافت به همراه داشته است.

در این ارائه اطلاعات دقیقی در مورد بازه‌ی زمانی دقیق آمار ذکر نشده، اما رسانه‌ی TweakTown اطلاعات ذکر شده را با آمار فروش فعلی کنسول‌های نسل نهمی سونی و نینتندو مطابقت داده؛ به طوری که پلی‌استیشن ۵ بین نوامبر ۲۰۲۰ تا مارس ۲۰۲۳ حدود ۳۸.۴ میلیون واحد و نینتندو سوییچ بین مارس ۲۰۱۷ تا مارس ۲۰۲۳ تقریبا ۱۲۵.۶۲ میلیون دستگاه فروخته است.

از طرفی مجموع فروش کنسول‌های نسل نهمی مایکروسافت به همراه ایکس‌باکس وان به ۷۹ میلیون واحد رسیده است. با انجام برخی محاسبات، می‌توان متوجه شد که ۵۸ میلیون کنسول ایکس‌باکس وان تاکنون فروخته شده و واضح است که ایکس‌باکس سری هنوز راه زیادی برای رسیدن به چنین اعدادی در پیش دارد.

گفتنی است که در طول سال جاری، شاهد موفقیت‌های فروش قابل توجهی برای کنسول‌های نسل نهمی ایکس‌باکس بوده‌ایم که نشان می‌دهد این کنسول‌ها ممکن است در رقابت با پلی‌استیشن ۵ و سوییچ حرف‌های بیشتری برای گفتن داشته باشند. در این میان به طور خاص، ایکس‌باکس سری اس با وجود قدرت نه چندان بالای سخت‌افزاری، همچنان یک پیشنهاد جذاب و مقرون به صرفه در نسل نهم است. در مجموع، ایکس‌باکس سری با وجود عملکرد نه چندان راضی‌کننده‌ی بازی‌های منتشر شده از سوی استودیوهای مایکروسافت، عملکرد خوبی از نظر فروش از زمان عرضه داشته و باید دید که در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا