گیم

فروش پلی‌استیشن ۵ از ۴۰ میلیون دستگاه عبور کرد

طبق جدیدترین آمار منتشر شده، به نظر می‌رسد که پلی‌استیشن ۵ در فروش از رقبای ایکس‌باکسی خود پیشی گرفته است. آخرین کنسول سونی زمانی که در سال ۲۰۲۰ عرضه شد، به دلیل کمبود عرضه ناشی از همه‌گیری کووید-۱۹، شروع فوق‌ داشت.

فناوری برتر دیجیتال به دیجی کالا؛ پس از پایان یافتن این کمبودهای سخت‌افزاری، فروش کنسول نسل نهمی پلی‌استیشن با سرعت ثابتی افزایش یافت و گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که سال ۲۰۲۳ سودآورترین سال برای این کنسول تاکنون بوده است.

گفتنی است علاوه‌بر این که پلی‌استیشن ۵ در مقایسه با چند سال گذشته در دسترس‌تر بوده است، آمار فروش این کنسول توسط مجموعه‌ای قدرتمند از بازی‌های انحصاری مانند گاد آو وار رگناروک و Ratchet & Clank: Rift Apart تقویت شده است. از طرفی عرضه‌ی اسپایدرمن ۲ در آینده نیز می‌تواند به فروش بیشتر این کنسول در سه ماه پایانی سال منجر شود.

سونی اخیرا اعلام کرده است که پلی‌استیشن ۵ از ز مان عرضه تا ۱۶ جولای (۲۵ تیر) سال جاری، ۴۰ میلیون واحد فروخته است. البته طبق گزارش‌ها این کنسول با سرعت کمتری نسبت به پلی‌استیشن ۴ به این نقطه‌ی عطف در فروش دست پیدا کرده است. این سخت‌افزار هنوز حدود یک میلیون واحد از نسل قبلی خود در برهه‌ای مشابه عقب است. با این حال، این کنسول با توجه ادعاهای اخیر مبنی بر اینکه کنسول‌های مایکروسافت از زمان عرضه در سال ۲۰۲۰ تاکنون به بیش از ۲۱ میلیون کاربر رسیده‌اند، تقریبا دو برابر بهتر عمل کرده است.

از بازی‌های مستقل مبتکرانه گرفته تا بلاک‌باسترهای AAA، طبق گفته‌ی سونی اکنون بیش از ۲۵۰۰ بازی برای پلی‌استیشن ۵ در دسترس است و زمان خوبی برای خرید این کنسول محسوب می‌شود. سونی ضمن تشکر از جامعه‌ی کاربران این کنسول برای رسیدن به چنین موفقیتی، لیستی از ۴۰ بازی برتر آن را به انتخاب بازیکنان منتشر کرده است.

جالب است بدانید که وکلای مایکروسافت در جریان جلسات اخیر پیرامون خرید اکتیویژن بلیزارد، همچنین اعتراف کرده‌اند که پلی‌استیشن ۵ فروش بیشتری نسبت به ایکس‌باکس سری داشته است. از طرفی بخش بازی مایکروسافت طی چند ماه گذشته افزایش ۱ درصدی را در فروش سه ماهه گزارش کرده است و فیل اسپنسر، رئیس ایکس‌باکس، نیز به ناظران صنعت اطمینان داده است که شرکت او به برنامه‌های تجاری فعلی خود پایبند است.

در هر صورت آمارهای کنونی نشان می‌دهند که پلی‌استیشن ۵ با نرخ دو برابری نسبت رقبای ایکس‌باکس خود به فروش می‌رسد که این یک نشانه‌ی امیدوارکننده برای سونی و یک مورد نگران‌کننده برای مایکروسافتی است که به دنبال تقویت خود با آثار اکتیویژن بلیزارد است. در این میان شایعات حاکی از آن است که سونی در حال آماده شدن برای عرضه‌ی پلی‌استیشن ۵ اسلیم در اواخر سال جاری است که احتمالا فروش بیشتری را برای این کنسول به ارمغان خواهد آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا