گیم

فروش بازی Code Vein از مرز ۲ میلیون نسخه عبور کرد

در اواخر سپتامبر سال ۲۰۱۹ به دنبال رویه‌ای که به‌تازگی در میان بعضی از استودیوهای درون صنعت مد شده و به آثاری مربوط می‌شود که از سری بازی‌های دارک سولز تقلیدهای ریز یا درشتی کرده‌اند، بازی Code Vein برای پلتفرم‌های مختلف منتشر شد. چند روز پیش، در سالگرد دو سالگی این اثر، شرکت باندای نامکو میزان فروش Code Vein را به‌صورت رسمی اعلام کرد.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از دیجی کالا؛ اگرچه بازی Code Vein نتوانست تا حد زیادی نظر منتقدان را به خود جذب کند و بیشتر با بازخوردهای متوسط و مواجه شد اما به نظر می‌رسد که فروش بازی خوب بوده و توانسته موفقیت‌هایی را برای باندای نامکو و سازندگان این اثر به همراه داشته باشد.

در فوریه‌ی سال گذشته، باندای نامکو (Bandai Namco) اعلام کرد که فروش دیجیتالی و فیزیکی بازی Code Vein از مرز یک میلیون نسخه عبور کرده است و موفق شده به هدف خود در فروش نزدیک شود. با این حال، نکته‌ی جالب و تا حدی عجیب این است که در این یک سال اخیر، روند فروش بازی تقریبا حفظ شده و یک میلیون نسخه‌ی دیگر هم فروش داشته است تا فروش کلی Code Vein تا به این لحظه به بیش از ۲ میلیون نسخه برسد. به این ترتیب، به احتمال زیاد بتوانیم بگوییم که آن‌ها اکنون توانسته‌اند به چشم‌انداز اصلی خود برای فروش این اثر دست پیدا کنند.

معمولا فروش بازی‌ها به‌مرور کمتر می‌شود اما نکته‌ی قابل‌توجه این است که برای این بازی فروش سال اول و سال دوم تقریبا یکسان بوده است. این می‌تواند دو دلیل داشته باشد. از طرفی ممکن است علاقه‌ی طرفداران در طول زمان به این بازی بیشتر شده باشد و از طرف دیگر این امکان وجود دارد که کاهش قیمت و تخفیف‌هایی که در طول زمان روی بازی اعمال شده است، طرفداران را تشویق کرده باشد تا این اثر را خریداری کنند. به احتمال فراوان هر دو موضوع در کنار هم در این امر دخیل بوده‌اند.

در گذشته، در قالب آیتم «نگاه سریع» به سراغ دموی بازی Code Vein رفتیم و نگاهی به گیم‌پلی آن انداختیم. اگر مشتاق هستید تا درباره‌ی این بازی بیشتر بدانید و بخشی از گیم‌پلی آن را مشاهده کنید، می‌توانید به این آیتم رجوع کنید و ببینید که چرا می‌گوییم این بازی یک تقلید واضح از سری سولز است؛ تقلیدی که البته با سطح کیفی آثار این سری فاصله‌ی زیادی دارد. با این حال، استایل خاص گرافیکی آن که شبیه‌ انیمه‌های ژاپنی است، ممکن است برای برخی از طرفداران بازی‌های ژاپنی جالب باشد.

بازی Code Vein در حال حاضر برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و کامپیوترهای شخصی (از طریق استیم) در دسترس است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا