فناوری اطلاعات

سرمایه‌گذاری ۱۵ میلیارد دلاری سامسونگ در فناوری تراشه

سامسونگ الکترونیکس اعلام کرد یک مجتمع تحقیقات و پژوهش جدید در حوزه نیمه رسانا را در کره جنوبی راه‌اندازی کرد و قصد دارد حدود ۲۰ تریلیون وون (۱۵ میلیارد دلار) تا سال ۲۰۲۸ سرمایه‌گذاری کند تا در فناوری تراشه، پیشرو باشد.

به گزارش فناوری برتر دیجیتال به نقل از  ایسنا، سامسونگ الکترونیکس که بزرگترین تولیدکننده تراشه حافظه و دومین تولیدکننده قراردادی تراشه در جهان است، اعلام کرد مرکز جدید که در گیهونگ در جنوب سئول واقع است، تحقیقات پیشرفته روی نسل جدید دستگاه‌ها و پردازنده‌ها برای تراشه‌های حافظه و سیستم را انجام داده و در زمینه توسعه فناوری جدید بر مبنای یک نقشه راه بلندمدت، فعالیت خواهد کرد.

در مراسم افتتاح این پروژه، لی جائه یونگ، نایب رئیس و مدیر ارشد سامسونگ الکترونیکس که به تازگی از سوی رئیس جمهور کره جنوبی مورد عفو قرار گرفته است، حضور داشت. وی در این مراسم گفت: ما باید به سنت سرمایه گذاری زودهنگام و تاکید بر فناوری، ادامه دهیم.بر اساس گزارش رویترز، لی اندکی بعد با کارمندان حوزه تراشه دیدار کرد و سپس با مدیران برای صحبت درباره راه‌های تامین فناوری برای گسترش برتری در حوزه نیمه رسانا، دیدار کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا