فناوری اطلاعات

رونمایی از بازی «سایه انتقام» در سالگرد شهادت سردار سلیمانی

بازی موبایلی «سایه انتقام» که در حوزه نبردهای هوایی و پهپادی با فرماندهی سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی طراحی و تولید شده است روز 15 دی ماه و همزمان با ایام سالگرد شهادت سردار سلیمانی رونمایی می‌شود.

به گزارش البرز فاوا نیوز به نقل از بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، بازی سایه انتقام که با حمایت مرکز نوآوری و شتابدهی رایمون از حامیان ساختار حمایتی همگرا در بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سرمایه‌گذاری شده است، یک پروژه استارتاپی در حوزه نبردهای هوایی و پهپادی با فرماندهی سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی است و قابل اجرا براي پلتفرم اندروید و برای تمام گوشی‌هاي با اندورید 5 به بالا قابل استفاده است.

این بازی به انگیزه‌ معرفی برخی از توانمندي هاي نظامی جمهوري اسلامی و زنده کردن یاد و خاطره شهید حاج قاسم سلیمانی روند تولیدش از سال گذشته و بعد از شهادت حاج قاسم آغاز شد و حالا در نخستین سالگرد شهادتش رونمایی‌ می‌شود.

پایه این بازي بر اسـاس حملات پهبادي 5 پهباد فوق پیشرفته ایرانی در مأموریت‌هاي مختلف به منافع و پایگاه‌هاي دشـمن و نیروهاي تروریستی در خارج از خاک کشور است.این مواضع شامل ساختمان، وسایل حمل و نقل و پیاده نظام دشمن است که در هر مرحله با دستور العمل‌هاي و اهداف مشخص با فرماندهی سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی مورد حمله پهبادهاي ایران قرار می‌گیرند.

به گفته علیرضا حقیقی قریب مدیر عامل مرکز نوآوری و شتابدهی رایمون برای تولید بازی سایه انتقام پنج پهپاد مهم ایرانی با کارآیی‌هاي چند منظوره که طی ســـال‌هاي گذشـــته رفته رفته پیشرفته‌تر شدند، توسط تیم هنري بازي به صورت اختصاصی طراحی و مدلسازي شدند.

همزمان با تولید و رونمایی از این بازی سیدمحمدعلی سیدحسینی معاون حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای نیز از تخصیص حمایتی ساختار همگرا به این مرکز خبر داد و گفت: با در نظر گرفتن مرکز نوآوری و شتابدهی رایمون به عنوان یکی از مبادی ساختار حمایتی همگرا، این مجموعه می‌تواند یک تیم بازی‌سازی را برای عضویت در رتبه غزال به این ساختار معرفی کند تا آن تیم از اعتبار حمایتی به ارزش 20 میلیون تومان برخوردار شود. ضمن اینکه اعطای رتبه غزال به این تیم بازی‌سازی معرفی شده از سوی رایمون مدیا بدون ارزیابی‌ در ساختار حمایتی همگرا انجام می‌شود.

گفتنی است بازی سایه انتقام با بهره‌گیری از قابلیت‌های موتور بازي‌سازي یونیتی ساخته شده و به گفته حقیقی زبان اصلی آن انگلیسی است. ژانر بازي تیراندازی است و شامل 36 مرحله و در آن تنوع سلاح شامل انواع موشک، تیربار و بمب وجود دارد. ضمن اینکه سعی شده مهمترین بخش بازي یعنی گیم‌پلی آن بسیار روان و کاربر پسند طراحی شود. دوربین بازی نیز از زاویه دید پهبادها و از بالا با دو قابلیت معمولی و دید در شب طراحی شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا