تکنولوژی

داغ شدن بیش از حد اپل واچ SE و سوختن نمایشگر دردسر ساز شده است

به گزارش شش کاربر اپل واچ SE از کره‌ی جنوبی، به نظر می‌رسد این ساعت هوشمند بیش از حد داغ می‌شود. البته فعلا فقط این شش نفر وجود چنین مشکلی را گزارش داده‌اند. با این حال داغ شدن اپل واچ SE باعث سوختگی مچ دست آن‌ها و در نهایت آسیب به نمایشگر شده است.

البرز فاوا نیوز به نقل از دیجی کالا؛ اپل امسال از دو ساعت هوشمند اپل واچ سری ۶ و SE رونمایی کرد. محصول اول، پرچم‌دار شرکت است. اما SE، همان‌طور که از نامش پیداست، یک میان‌رده به حساب می‌آید و قیمت کمتری دارد؛ در حالی که از لحاظ قدرت سخت‌افزاری، مشابه اپل واچ سری ۵ است. با این حال اپل خواسته با عرضه‌ی چنین محصولی، کاربران بیشتری بتوانند به ساعت هوشمند این شرکت دسترسی داشته باشند.

این‌طور که به نظر می‌رسد، SE نتوانسته برخی از کاربران را راضی نگه دارد. به گزارش ۶ کاربر این ساعت که مشکل خود را در ردیت هم به اشتراک گذاشتند، داغ شدن بیش از حد اپل واچ SE نه تنها مچ دست را می‌سوزاند، بلکه نمایشگر آن را هم از کار می‌اندازد. این مشکل حالت خاصی ندارد. یعنی برخی‌ها زمانی که ساعت در حال شارژ بود این اتفاق برایشان رخ داد و برخی دیگر هم وقتی در حال استفاده از آن بودند.

این مشکل بعد از چندین روز استفاده پیش آمده و نشانه‌ی آن به گفته‌ی این کاربران، ظاهر شدن نقطه‌ای زرد رنگ روی نمایشگر است. به نظر می‌رسد منشا آن، اتصالات قسمت بالایی نمایشگر، بین موتور ویبره و تاج چرخان است. حال اینکه چه مشکلی در آن قسمت پیش می‌آید مشخص نیست چون بعد از چند روز تأثیرات منفی آن خود را نشان می‌دهد.

از بین این شش نفر که با چنین مشکلی مواجه شده‌اند، سه نفر توانسته‌اند هزینه‌ی خود را تماما از اپل دریافت کنند. شرکت کوپرتینویی‌ قرار است چند روز دیگر در رابطه با این مشکل توضیحات خود را ارائه دهد. مسلما این مشکل جدی است، منتها به نظر نمی‌رسد همه‌ی کاربران با آن روبه‌رو شوند.

بعد از ۱۸ سپتامبر (۲۸ شهریور) که این محصول وارد بازار شد، تنها ۶ نفر به وجود چنین مشکلی اشاره کردند که اتفاقا همگی از یک کشور بودند. بنابراین می‌توان این موضوع را طبیعی دانست. مانند سری نوت ۲۰ که برخی‌ بخار گرفتگی ماژول دوربین آن را گزارش کرده بودند اما اکنون گویا همه چیز خوب به نظر می‌رسد.

داغ شدن بیش از حد اپل واچ SE و سوختن نمایشگر دردسر ساز شده است

با این اوصاف، نمی‌توان قبل از اینکه اپل در این رابطه بیانیه‌ی خود را منتشر ‌کند، در رابطه با داغ شدن بیش از حد اپل واچ SE اظهار نظر کرد. با این حال توصیه می‌شود قبل از خرید، حتما نظرات کاربرانی را که پیش‌تر آن را خریداری کرده‌اند مطالعه کنید.

اگر این مشکل به تعداد خاصی محدود باشد، که همین‌طور به نظر می‌رسد، باید گفت اپل واچ SE یکی از بهترین ساعت‌های هوشمندی است که می‌توان به‌عنوان یک میان‌رده‌ی قدرتمند خریداری کرد. این محصول از لحاظ ظاهری تفاوت زیادی با پرچم‌دارها ندارد منتها یک سری قابلیت نظیر ECG (نوار قلب)، نمایشگر همیشه روشن و سنسور سنجش اکسیژن خون در آن وجود ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا