تکنولوژی

خودروی پرنده ای با سرعت پرواز ۸۰۰ کیلومتر در ساعت

گرگ براون طراح شناخته شده موتورهای جت و هواپیماهای برقی از طراحی نمونه اولیه خودروی پرنده‌ای خبر داده که می‌تواند با سرعت ۸۰۰ کیلومتر در ساعت پرواز کند.

به گزارش البرز فاوا نیوز به نقل از مهر، خودروهای پرنده‌ای که تا به امروز معرفی شده‌اند تنها قادر به طی مسافت‌هایی کوتاه بوده و سرعت حرکت آنها نیز پایین بوده است. اما خودروی پرنده جدید به علت استفاده از دو موتور جت سرعت بسیار بالایی خواهند داشت.

گرگ براون که به علت همکاری در طراحی جت‌های اف ۱۸ و هواپیماهای بوئینگ ۷۷۷ شهرت دارد با ۱۵ سال سابقه و بررسی نحوه طراحی خودروهای پرنده در مورد نسل جدید این محصول به جمع بندی رسیده است. بال‌های این خودرو به صورت تاشو طراحی شده و در زمان حرکت آن بر روی زمین جمع می‌شوند.

خودروی پرنده جدید با یک بار شارژ باتری‌ها می‌تواند تا ۱۳۷۰ کیلومتر را طی کند. برای طراحی بدنه سبک و بال‌های جمع شونده این خودروی پرنده از خدمات شرکت مهندسی آرمادا و قاب‌های ویژه آلومنیومی استفاده شده است.

برای جمع شدن بال‌های ۸ متری این خودروی پرنده از یک موتور الکتریکی استفاده می‌شود و یک باتری ۱۰۰ کیلووات ساعتی قابل ارتقا نیز برای این خودرو در نظر گرفته شده است. حداکثر ظرفیت این خودرو که ۶.۴۳ متر طول دارد چهار نفر است. توان رانش دو موتور جت این هواپیما به ۴۰۰۰ پوند می‌رسد.

برای کنترل این خودروی پرنده در حین پرواز و بر روی زمین ابزار و امکانات متفاوتی در نظر گرفته شده است. در حالت رانندگی بر روی زمین فرمان، گاز و ترمز این خودروی برقی در دسترس است. ولی در حالت پرواز پدال‌هایی متفاوت و یک دسته کنترل مرکزی در دسترس قرار گرفته و برای تأمین انرژی موتورهای جت از ذخیره سوخت یک مخزن ۱۱۳۵ لیتری استفاده می‌شود.

خودروی پرنده مذکور تا ارتفاع حداکثر ۳ کیلومتری از سطح زمین ارتفاع می‌گیرد و تولید هر یک از آنها بین ۵ تا ۷ میلیون دلار هزینه دارد. قرار است در مرحله آزمایشی ۱۰ واحد از این محصول با همکاری شرکت آرمادا تولید شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا