تکنولوژی

جایزه ۲۰ هزار دلاری برای گزارش مشکلات امنیتی هوش مصنوعی

شرکت سازنده ربات‌های چت جی پی تی (Chat GPT)، اعلام کرد که تا ۲۰۰۰۰ دلار به کاربرانی که آسیب‌پذیری‌های سیستم‌های هوش مصنوعی آن را گزارش کنند، جایزه می‌دهد.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از مهر، در قالب برنامه OpenAI Bug Bounty که در روز سه‌شنبه اعلام شد و بر اساس میزان خطرآفرینی اشکالاتی که گزارش می‌شوند، به افراد جوایزی ارائه می‌شود که از ۲۰۰ دلار برای هر آسیب‌پذیری شروع می‌شود.

شرکت‌های فناوری اغلب از برنامه‌های اعطای پاداش برای تشویق برنامه‌نویسان و هکرهای اخلاق گرا برای گزارش اشکالات در سیستم‌های نرم‌افزاری خود استفاده می‌کنند.

OpenAI از محققان دعوت کرده تا برخی از عملکردهای چت جی پی تی (Chat GPT) و نحوه ارتباط سیستم‌های OpenAI و به اشتراک گذاری داده‌ها با برنامه‌های شخص ثالث را بررسی کنند. از طریق این برنامه، وجود محتوای نادرست یا مخرب در سیستم‌های OpenAI بررسی نمی‌شود.

این اقدام چند روز پس از آن صورت می‌گیرد که چت جی پی تی (Chat GPT) در ایتالیا به دلیل نقض مشکوک قوانین حفظ حریم خصوصی ممنوع شد و همین امر باعث شد رگولاتوری ها در سایر کشورهای اروپایی خدمات هوش مصنوعی مولد را با دقت بیشتری مطالعه و بررسی کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا