تکنولوژی

توسعه استارت آپ های مبتنی بر فناوری های مالی

با امضای یک تفاهم نامه همکاری بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بانک رفاه کارگران، استارت‌آپ های مبتنی بر فناوری‌ها و کسب و کارهای اینترنتی حوزه مالی تقویت می شوند.

به گزارش البرز فاوا نیوز؛ در راستای تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، تفاهم نامه همکاری بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به نمایندگی حسین اسفندیاری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری و بانک رفاه کارگران به نمایندگی محمد علی سهمانی منعقد شد.

این تفاهمنامه با هدف به‌کارگیری ظرفیت‌های طرفین برای رشد سرمایه گذاری و توسعه محصولات و خدمات دانش بنیان و فناورانه در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی به امضا رسید.

در این تفاهم‌نامه آمده است: «همکاری برای تامین مالی و سرمایه گذاری طرح‌های فناورانه و دانش بنیان و راه‌اندازی صندوق‌های سرمایه گذاری جسورانه و پژوهش و فناوری»، «همکاری برای استفاده از خدمات و محصولات شرکت‌های دانش بنیان و ستادهای توسعه فناوری در حوزه‌های کاری مرتبط با طرفین تفاهم‌نامه از جمله فناوری‌های مالی(فین ‌تک)، فناوری اطلاعات، بلاکچین، فناوری‌های پیشرفته در حوزه سلامت» از جمله تعهداتی است که طرفین پس از امضای این تفاهم‌نامه، ملزم به اجرای آن هستند.

همچنین، «پرداخت تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان و فناور به ویژه در بخش‌های سلامت و فناوری‌های مالی از منابع صندوق توسعه ملی، بانک یا سایر منابع بر اساس ضوابط جاری بانک» و «همکاری در راستای ایجاد مرکز شتابدهی نوآوری» از دیگر تعهدات طرفین امضای تفاهم‌نامه است.

در این تفاهم‌نامه آمده است که طرفین باید زمینه همکاری برای برگزاری رویدادهای نوآورانه مشترک (از جمله استارتاپ ویکند و…) را فراهم و از ظرفیت‌های متقابل پژوهش‌های کاربردی در زمینه ایجاد و تقویت استارت آپ ها با تاکید بر فناوری‌های مالی و طراحی مدل کسب و کار اینترنتی در حوزه‌های مالی و سلامت موجود در دستگاه خود استفاده کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا