گیم

تورنمنت EVO 2022 با مراسمی پرشور افتتاح خواهد شد

حدود ۲ سال پیش بود که شرکت سونی اعلام کرد دیگر در مراسم E3 حضور نخواهد داشت. از همان زمان این غول دنیای تکنولوژی تصمیم گرفت تا رویدادهای متعددی را برای معرفی عناوین خود برپا کند.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از دیجی کالا؛ حال سونی تصمیم گرفته تا در مراسم ایوو (EVO) امسال با دست پر ظاهر شود. مراسم ایوو از سال ۲۰۰۲ برگذار می‌شده و امسال بیست سالگی این رویداد هم هست. به همین دلیل اهمیت زیادی دارد.

مراسم ایوو از تاریخ ۱۴ تا ۱۶ مرداد (۵ تا ۷ آگوست) جریان خواهد داشت. حال دوباره بازیکنان می‌توانند به صورت حضوری در عناوین رقابتی با هم رو در رو بشوند. از عناوینی که اعلام شده در مراسم ایوو ۲۰۲۲ حضور خواهند داشت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مورتال کامبت ۱۱ آلتیمیت (Mortal Kombat 11 Ultimate)
  • تکن ۷ (Tekken 7)
  • گیلتی گیر استرایو (Guilty Gear Strive)
  • استریت فایتر ۵ (Street Fighter V)
  • شاه مبارزان ۱۵ (The King of Fighters 15)
  • ملتی بلاد: تایپ لومینا (Melty Blood: Type Lumina)
  • دراگون بال فایتر زی (Dragon Ball Fighter Z)
  • گرنبلو فانتزی (Granblue Fantasy)

رقابت‌ها به صورت زنده از پلتفرم توییچ (Twitch) پخش خواهند شد. در کنار آن نیز سونی قرار است برنامه خود را اجرا کند. نام این برنامه Playstation Tournament: Evo Lounge) بوده و از طریق کانال یوتیوب و توییچ سونی در دسترس خواهد بود. طبق چیزی که اعلام شده این برنامه شامل اخبار زیادی از عناوین مختلف سونی خواهد بود. در صفحه بلاگ سونی نوشته شده که شرکت‌های ناشر زیادی در این مراسم حضور خواهند داشت. از این موارد می‌توان به کپکام (Capcom) و بندای نامکو (Bandai Namco) اشاره کرد.

حضور سونی در این رویداد نشان می‌دهد که این شرکت تمایل بیشتری به عناوین رقابتی دارد. ماه گذشته نیز سونی یکی از شرکت‌های فعال در زمینه ورزش‌های الکترونیکی به نام Repeat.GG را خریداری کرد. کار این شرکت راحت‌تر کردن اجرای عناوین رقابتی مثل دوتا ۲ (Dota 2) و فورتنایت روی پلتفرم‌های مختلف است. پس به احتمال زیاد رویکرد بعدی سونی به سمت عناوین رقابتی و تلاش برای حضور فعال در این زمینه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا