فناوری اطلاعات

تلویزیون های هوشمند و سایتهای روسی هک شدند

در اعتراض به حمله روسیه به اوکراین، بسیاری از پلتفرم های آنلاین در این کشور هک شدند. تلویزیون های هوشمند و همچنین شرکت اینترنتی یاندکس از قربانیان این عملیات بودند.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از مهر، نشریه واشنگتن پست روز گذشته اعلام کرد در تلویزیون های هوشمند روسیه به جای فهرست کانال ها، پیامی درباره درگیری های نظامی نمایش داده شد. در این پیام آمده بود: خون هزاران اوکراینی و قتل صدها کودک روی دستان شماست. تلویزیون و مقامات دروغ می گویند نه به جنگ.

به نظر می رسد در این عملیات هک، علاوه بر تلویزیون های هوشمند، برخی از بزرگترین شرکت های اینترنتی روسیه از جمله یاندکس نیز هدف گرفته شده اند. پیامی که روی تلویزیون های هوشمند به نمایش در آمده بود در پلتفرم یاندکس نیز ظاهر شد.

همچنین هکرها به Rutube(جایگزین روسی یوتیوب) نیز نفوذ کردند. این سرویس پخش محتوا در بیانیه ای در کانال تلگرام خود اعلام کرد: سرویس میزبانی ویدئو ما با یک حمله سایبری قدرتمند روبرو شده است. در حال حاضر دسترسی به پلتفرم ممکن نیست.

روتیوب بعدا اعلام کرد این حمله را محدود کرده و مخزن محتوایش از آن در امان مانده است.

از زمانیکه روسیه در ۲۴ فوریه به اوکراین حمله کرد، با حملات متعدد هکری روبرو بوده است. در نخستین روزهای درگیری، گروه هکری ناشناس مسئولیت مجموعه ای از حملاتDDoS را برعهده گرفت که در نتیجه آنها چند وب سایت دولتی از جمله وب سایت وزارت دفاع روسیه هک شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا