گیمویدئو

بازی مبارزه‌ای JoJo All Star Battle برای کنسول‌ها و کامپیوتر معرفی شد

مجموعه‌ی بزرگ «ماجراجویی عجیب جوجو» (JoJo’s Bizarre Adventure) در طول دو سه دهه‌ی گذشته تعدادی بازی ویدیویی داشته‌اند؛ بازی‌هایی که همگی با اقتباس از مانگای این سری ساخته و طراحی شده‌اند، اما به جرأت می‌توان گفت که بهترین بازی با اقتباس از مجموعه‌ی جوجو، بازی مبارزه‌ای JoJo’s Bizarre Adventure: All-Star Battle است.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از دیجی کالا؛ این بازی مبارزه‌ای که حدود ده سال پیش برای پلی‌استیشن ۳ عرضه شده بود، قرار است در قالب یک نسخه‌ی بازسازی شده روی تمام کنسول‌ها و کامپیوتر دوباره عرضه شود.

بازی مبارزه‌ای JoJo’s Bizarre Adventure: All-Star Battle، همان‌طور که از نامش پیداست، مجموعه‌ای از بهترین شخصیت‌ها و قهرمان‌ها و ضدقهرمان‌های مانگای جوجو و مبارزات آن‌ها را در خود جای داده است. بازی توسط استودیوی CyberConnect2 ساخته شده که سابقه‌ی ساخت سری بازی‌های ناروتو استورم را دارد، ولی برخلاف آن بازی‌ها، بازی جوجو کاملا شبیه به دیگر بازی‌های مبارزه‌ای دوبعدی ساخته شده است.

به این شکل که شخصیت‌ها هر کدام ضمن داشتن حرکات مخصوص خود کاملا شبیه به بازی‌های مبارزه‌ای، از «استند» یا همان قدرت ویژه‌ی خود هم حین مبارزات استفاده می‌کنند.

با این حال، به غیر از مبارزات رو در رو، بازی یک بخش داستانی هم دارد. این بخش داستانی، مبارزات بزرگ و معروف هشت قسمت ابتدایی مانگای جوجو را در خود جای داده است. داستانی کاملا تازه برای بازی نوشته شده است که طی آن، شخصیت‌های مختلف سری جوجو کنار هم می‌آیند و مبارزات این مجموعه را دوباره انجام می‌دهند. طی بخش داستانی، در نقش قهرمان‌ها قرار می‌گیرید و با ضدقهرمان‌های سری جوجو مبارزه می‌کنید، اما پس از اتمام هر مبارزه، این گزینه را هم دارید تا در نقش ضدقهرمان مقابل هم مبارزه را تجربه کنید. بیش از صد مبارزه‌ی مختلف از مانگای جوجو در بخش داستانی این بازی مبارزه‌ای قرار داده شده است.

نسخه‌ی بازسازی شده‌ی این بازی که All Star Battle R نام گرفته، تغییرات بزرگ و مهمی را به همراه داشته است؛ طوری که حتی پایه‌ی سیستم مبارزات بازی هم فرق کرده است. مبارزات نسخه‌ی جدید بازسازی شده به غیر از حالت کلاسیک، یک حالت «تگ-تیم» هم دارد؛ یعنی می‌توان تیمی از دو شخصیت را به مبارزه آورد و حین مبارزات، از شخصیت دوم برای کمک استفاده کرد.

با توجه به اینکه این تغییر سیستم مبارزات بازی را کاملا متفاوت از گذشته می‌کند، حرکات و چندضرب‌ها (کمبوها) هم بازطراحی شده‌اند و حتی حرکت کردن هم با مکانیک‌های جدیدی در All Star Battle R همراه است. نسخه‌ی اصلی بازی چهل شخصیت داشت، اما در این نسخه‌ی جدید با پنجاه شخصیت روبه‌رو خواهیم شد.

بازی JoJo’s Bizarre Adventure: All Star Battle R پاییز سال آینده روی پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری، نینتندو سوییچ و کامپیوتر عرضه خواهد شد.

در ادامه می‌توانید تریلر منتشر شده از این بازی را ببینید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا