تکنولوژی

اولین سیستم رادار داخل خودرو توسط ولوو معرفی شد

ولوو یکی از شرکت‌های خودروسازی معتبر جهان است که همواره به دنبال افزایش سطح ایمنی محصولات خود و ارائه ویژگی‌های مدرن بوده است. در تازه‌ترین مورد، این شرکت خودروسازی بزرگ از یک سیستم رادار داخلی رونمایی کرده است که در صورت تشخیص موجود زنده می‌تواند از قفل شدن درب‌ها جلوگیری کند. با شهر سخت‌افزار همراه باشید.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از شهر سخت افزار؛ شرکت خودروسازی Volvo از یک سیستم رادار داخلی برای خودروهای مدرن رونمایی کرده است که در صورت تشخیص وجود موجود زنده از قفل شدن درب‌ها جلوگیری می‌کند.

این سیستم جدید که امکان بررسی تعداد سرنشینان داخل خودرو را دارد، قرار است همراه با خودروی الکتریکی EX90 توسط ولوو رونمایی شود.

سیستم رادار داخلی شرکت Volvo در واقع با رصد کابین و صندوق وسیله نقلیه از قفل شدن درب‌ها بر روی مسافر جلوگیری می‌کند. کاربرد این سیستم برای مواقعی است که در یک روز گرم، حیوانات خانگی یا کودکان ممکن است داخل خودرو بمانند و درب خودرو بر روی آن‌ها قفل شود. این سیستم با تشخیص وجود یک موجود زنده در داخل خودرو، از قفل شدن درب‌ها جلوگیری کرده و هشدار صادر می‌کند.

یکی دیگر از ویژگی‌های این سیستم جدید امکان کنترل دما داخل خودرو است که در صورت شناسایی مسافر می‌تواند سیستم تهویه را فعال کرده و از گرمازدگی سرنشینان جلوگیری کند.

ولوو یک مسئله ساده اما خطرناک را حل کرد

هرچند فراموش‌کردن کودک یا حیوان خانگی داخل خودرو کمی عجیب به نظر می‌رسد، اما گزارش‌های متعددی منتشر شده که نشان می‌دهد این مسئله ساده ممکن است به حوادث ناگوار و جبران‌ناپذیری ختم شود.

در بخشی از گزارش شرکت ولوو به آمار حوادث در آمریکا اشاره شده است و که نشان می‌دهد از سال ۱۹۹۸ تا به امروز بیش از ۹۰۰ کودک به دلیل گرمای زیاد داخل خودرو جان خود را از دست داده‌اند.

ولوو برای اجرای سیستم رادار داخلی در خودرو الکتریکی EX90 از تعداد زیادی سنسور بسیار حساس در بخش‌های قسمت‌های از جمله چراغ سقفی، کنسول بالای سر راننده و حتی بخش‌هایی از بدنه خودرو استفاده کرده است که هرکدام به‌تنهایی می‌توانند حرکات کم‌تر از چند میلی‌متر را تشخیص و ردیابی کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا