فناوری اطلاعات

افزایش فروش مایکروسافت در 2020

مایکروسافت اعلام کرد فروش سه ماهه دوم مالی این شرکت ۱۷ درصد رشد کرد که به مدد تقاضای بالا برای خدمات رایانش ابری و ابزارهای نرم افزاری بوده که از دورکاری کارمندان حمایت می کنند.

به گزارش البرز فاوا نیوز به نقل از ایسنا، شرکت نرم افزاری مایکروسافت که در ردموند واشنگتن مستقر است، اعلام کرد درآمدش در سه ماهه منتهی به ۳۱ دسامبر به ۴۳.۱ میلیارد دلار رسید و از ۴۰.۲ میلیارد دلاری که تحلیلگران در نظرسنجی بلومبرگ پیش بینی کرده بودند، فراتر رفت. برای چهاردهمین سه ماهه متوالی بود که مایکروسافت رشد دو رقمی درآمد را گزارش کرد. درآمد خالص این شرکت ۱۵.۵ میلیارد دلار معادل دو دلار و سنت به ازای هر سهم بود در حالی که پیش بینی تحلیلگران یک دلار و ۶۴ سنت بود.

واحد رایانش ابری آزور مایکروسافت ۵۰ درصد رشد کرد. این شرکت از تقاضای فزاینده مشتریان سازمانی برای استفاده از خدمات ابری که تحت تاثیر دورکاری کارمندانش صورت گرفت، سود برد. فروش رایانه های شخصی هم در مدت مذکور رشد کرد و درآمد مایکروسافت از کسب و کار سیستم عامل ویندوز را افزایش داد و درآمد بازی مایکروسافت هم برای نخستین بار در یک سه ماهه به بالای پنج میلیارد دلار رسید.

ارزش سهام مایکروسافت در پی انتشار گزارش مالی این شرکت حدود ۴.۷ درصد صعود کرد. سهام مایکروسافت در سه ماهه پیش ۵.۷ درصد رشد داشت در حالی که رشد شاخص اس اند پی ۵۰۰ به ۱۲ درصد رسید.

فروش مایکروسافت در هر سه واحد این شرکت از میانگین مورد پیش بینی تحلیلگران در نظرسنجی بلومبرگ بالاتر بود. ایمی هود، مدیر مالی مایکروسافت در مصاحبه ای اظهار کرد درآمد نسخه بیزنس نرم افزاری ابری آفیس ۳۶۵ رشد ۲۱ درصدی داشت و شمار کاربرانش ۱۵ درصد افزایش پیدا کرد. مشترکان نسخه کاربران عادی که شامل آفیس و ویندوز است، ۲۸ درصد رشد کرد و به ۴۷.۵ میلیون نفر رسید.

همه گیری ویروس کرونا باعث شده است شرکتها کوچ به خدمات ابری را سرعت بخشیده و نرم افزار همکاری مبتنی بر اینترنت را ارتقا دهند. اگرچه این بازار رو به رشد است اما مایکروسافت با رقابت از سوی واحد خدمات وب آمازون و تلاشهای جدید گوگل برای تقویت زیرساخت ابری روبروست. درآمد سرویس آزور در سه ماهه گذشته از ۴۳ درصد پیش بینی تحلیلگران و رشد ۴۸ درصدی سه ماهه پیش از آن فراتر رفت.

بر اساس گزارش بلومبرگ، درآمد محتوا و خدمات ایکس باکس در سه ماهه دسامبر ۴۰ درصد و فروش سخت افزار ایکس باکس ۸۶ درصد رشد کرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا