فناوری اطلاعات

اتصال عملیاتی سه پیام رسان بومی تا پایان فروردین ماه

وزیر ارتباطات از اتصال عملیاتی پیام رسان های داخلی تا پایان فروردین ماه خبر داد و با اشاره به مصوبات شورای عالی فضایی گفت: الان ۱۰ ماهواره و محموله فضایی آماده تست و پرتاب داریم و چندین ماهواره نیز در دست طراحی و ساخت هستند.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه برگزاری حیاط دولت با اعلام اینکه فاز آزمایشی اتصال پیام رسان های داخلی پیش از سال نو انجام شد، گفت: تا پایان فروردین با به روزرسانی بله، ایتا و آیگپ که منتشر می کنند، این پیام رسان ها به یکدیگر متصل می شوند تا کاربران این پیام رسان ها بتوانند به راحتی به همدیگر پیام دهند.

وی همچنین افزود: در سال ۱۴۰۲ بر اساس مصوبه شورای عالی فضایی برنامه مفصلی برای توسعه صنعت فضایی کشور داریم و الان ۱۰ ماهواره و محموله فضایی آماده تست و پرتاب داریم و چندین ماهواره نیز در دست طراحی و ساخت هستند.

زارع پور با اظهار امیدواری نسبت به اینکه سال جاری سال پرباری در حوزه صنعت فضایی است، تصریح کرد: هدف وزارت ارتباطات این است که خدمات و توانمندی هایی که در حوزه فضایی در جمهوری اسلامی ایران وجود دارد را در گام اول در اختیار کشورهای همسایه و کشورهای اسلامی قرار دهیم.

وزیر ارتباطات تاکید کرد: هدفگذاری بر این است که انشاالله تا پایان کار این دولت خدمات ساخت و پرتاب ماهواره را در لایه لئو را تجاری کنیم و در اختیار کشورهای دیگر قرار دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا