فناوری اطلاعات

ابزارهای ردیابی آنلاین اپل جنجال آفرید

گروهی از مدافعان حریم خصوصی از ابزارهای ردیابی آنلاین شرکت اپل که اجازه می دهد اطلاعات کاربران آیفون بدون موافقت آنها ذخیره شود، به مقامات حفاظت دیتای آلمان و اسپانیا شکایت کردند.

به گزارش البرز فاوا نیوز به نقل از ایسنا، این نخستین اقدام عمده علیه شرکت اپل در زمینه مقررات حریم خصوصی اتحادیه اروپاست.

اپل اعلام کرده که سطح بالایی از حفاظت حریم خصوصی را برای کاربرانش فراهم می کند. این شرکت اعلام کرده بود با عرضه سیستم عامل iOS ۱۴ در پاییز، مقرراتش در این خصوص را تحکیم خواهد کرد اما در سپتامبر اعلام کرد این برنامه را تا اوایل سال آینده به تاخیر می اندازد.

شکایت گروه حقوق دیجیتالی Noyb علیه استفاده اپل از یک کد ردیابی مطرح شده است. این کد ردیابی به صورت اتوماتیک در هر گوشی آیفونی هنگامی که ایجاد می شود، کد شناسایی برای تبلیغات کنندگان تولید  می کند. این کد در دستگاه ذخیره می شود و به اپل و شرکتهای دیگر اجازه می دهد رفتارها و سلیقه های مصرفی آنلاین کاربران را دنبال کنند. چنین اطلاعاتی ارسال تبلیغات هدفمند برای کاربران را امکان پذیر می کند.

مقررات جدیدی که اپل برنامه ریزی کرده است، این وضعیت را تغییر نمی دهد و تنها دسترسی شرکتهای دیگر را محدود می کند و خود اپل همچنان به این اطلاعات دسترسی خواهد داشت.

بر اساس گزارش رویترز، طبق آمار شرکت کانترپوینت ریسرچ، از هر چهار گوشی که در اروپا فروخته می شود، یک گوشی اپل است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا