موبایل

iOS 16.4.1 با به‌روزرسانی‌های امنیتی مهم منتشر شد

اپل آپدیت رفع اشکال جدید iOS 16.4.1 را برای کاربران آیفون منتشر کرده است که شامل به روز رسانی های امنیتی مهم و رفع اشکالات مربوط به سیری و ایموجی است.

فناروری برتر دیجیتال به نقل از گیزموچاینا؛ این آپدیت برای همه مدل‌های آیفونی که می‌توانند iOS 16 را اجرا کنند در دسترس است، که شامل آیفون 8 و جدیدتر می‌شود. حجم به روز رسانی 299.2 مگابایت است و با شماره ساخت 20E252 ارائه می شود. اعتبار: 9to5mac یکی از اصلاحات اصلی در به روز رسانی مربوط به ایموجی Pushing Hands است که قبلاً تغییرات رنگ پوست را نشان نمی داد.

علاوه بر این، برخی از کاربران مشکلات مربوط به پاسخ ندادن سیری را گزارش کردند که در این به روز رسانی نیز به آن پرداخته شده است. مهمتر از همه، iOS 16.4.1 شامل اصلاحاتی برای دو آسیب پذیری امنیتی است که به طور فعال مورد سوء استفاده قرار گرفته اند: IOSurfaceAccelerator و WebKit. اولی می‌توانست به برنامه اجازه دهد تا کد دلخواه را با امتیازات هسته اجرا کند، در حالی که دومی می‌توانست به اجرای کد دلخواه در هنگام پردازش محتوای وب ساخته‌شده مخرب منجر شود.

اپل از گزارش هایی آگاه است که هر دوی این مسائل ممکن است به طور فعال مورد سوء استفاده قرار گرفته باشند. علیرغم برخی قطعی‌های اخیر در اپلیکیشن Weather، این به‌روزرسانی هیچ مشکلی را در برنامه برطرف نمی‌کند، زیرا اکثر مشکلات از سمت سرور هستند و بدون نیاز به به‌روزرسانی iOS قابل حل هستند.

اپل از گزارشی آگاه است مبنی بر اینکه این موضوع ممکن است به طور فعال مورد سوء استفاده قرار گرفته باشد.

توضیحات: یک مشکل نوشتن خارج از محدوده با اعتبار سنجی ورودی بهبود یافته حل شد.

وب کیت تأثیر: پردازش محتوای وب که به طور مخرب ساخته شده است ممکن است منجر به اجرای کد دلخواه شود.

اپل از گزارشی آگاه است مبنی بر اینکه این موضوع ممکن است به طور فعال مورد سوء استفاده قرار گرفته باشد.

توضیحات: مشکل استفاده پس از رایگان با بهبود مدیریت حافظه برطرف شد.

کاربران می توانند با مراجعه به اپلیکیشن Settings، انتخاب General و سپس انتخاب Software Update، آیفون خود را به iOS 16.4.1 آپدیت کنند.

مهم است که آیفون خود را با آخرین به روز رسانی های نرم افزاری به روز نگه دارید تا از امنیت و عملکرد دستگاه خود اطمینان حاصل کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا