گیم

EA Sports FC 24 پرفروش‌ترین بازی هفته بریتانیا

طبق جدیدترین آمار منتشر شده، به نظر می‌رسد که بازی EA Sports FC 24 در اولین هفته‌ی انتشار خود در صدر جدول فروش هفتگی بازی‌ها در بریتانیا قرار گرفته است.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از دیجی کالا؛ تعداد نسخه‌های فروخته شده‌ی جدیدترین نسخه از سری شبیه‌ساز فوتبال کمپانی الکترونیک آرتز، در هفته‌ی اول ۳۰ درصد کمتر از فیفا ۲۳ در زمان عرضه است که البته منطقی است. در واقع انتظار می‌رفت که تغییر نام این سری تأثیر کوتاه‌مدتی بر فروش داشته باشد و ممکن است افزایش فروش دیجیتال بازی این شکاف به وجود آمده در فروش را کاهش دهد.

حتی با وجود این کاهش فروش، EA Sports FC دومین بازی بزرگ از نظر فروش در هفته‌ی اول در خرده‌فروشی‌ها است که تنها پشت سر بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom قرار دارد. البته از نظر فروش دیجیتالی این بازی ممکن است که بزرگ‌ترین بازی سال باشد. در هر صورت تمامی نسخه‌های بازی در مقایسه با فیفا ۲۳ از نظر فروش، کاهش از خود نشان داده‌اند. اگرچه فروش نسخه‌‌ی سوییچ اندکی افزایش یافته است.

در بخش‌های دیگر از جدول موارد قابل توجهی برای بررسی وجود ندارد. مورتال کامبت ۱ به عنوان ریبوت جدید این سری که به تازگی عرضه شده و در هفته‌ی گذشته به عنوان اولین هفته‌ی عرضه‌ی خود در جایگاه اول جدول قرار گرفت، با ۸۳ درصد کاهش در فروش هفتگی به رتبه‌ی دوم سقوط کرد و با هاگوارتز لگسی، ماریو کارت ۸ دلوکس و جی‌تی‌ای ۵، پنج بازی برتر را تکمیل کرد.

گفتنی است که در این میان تبلیغات جدید خرده‌فروشی‌ها باعث شد که دو بازی نسبتاً قدیمی شاهد بازگشت خود به جدول باشند. بازی The Witcher 3: Complete Edtion پس از افزایش فروش ۵۹ درصدی در رتبه‌ی ۱۰ قرار گرفت و Star Wars Jedi: Survivor نیز به لطف افزایش ۲۱۶ درصدی فروش خود به جایگاه هشتم دست یافت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا