کامپیوتر

AMD تراشه های جدید Ryzen 7040U را با ادعای عملکرد بهتری از اپل و اینتل معرفی کرد

AMD 4 پردازنده جدید تحت Ryzen 7040U را بر اساس معماری نسل فعلی Zen 4 با iGPU جدید مبتنی بر RDNA3 معرفی کرده است.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از گیزموچاینا؛ این تراشه‌ها که برای لپ‌تاپ‌های نازک و سبک ساخته شده‌اند، ادعا می‌شود که از رقبای اپل و اینتل بهتر عمل می‌کنند. خط جدید توسط AMD Ryzen 7 7840U که با گرافیک Radeon 780M و هوش مصنوعی Ryzen با استفاده از معماری XDNA جفت شده است. دیگر پردازنده‌ها هم کمتر چشمگیر نیستند.

تراشه های Ryzen 7040U لپ تاپ های فوق باریک را تامین می کنند پردازنده‌های جدید AMD Ryzen 7040U در اوایل سال جاری در نمایشگاه CES معرفی شدند، اما این شرکت مشخصات آن را به اشتراک گذاشت. این امر اکنون تغییر می کند زیرا AMD جزئیات سری جدید با نام رمز “ققنوس” را اعلام کرده است.

این پردازنده از چهار پردازنده Ryzen 7 7840U، Ryzen 5 7640U، Ryzen 5 7540U و Ryzen 3 7440U تشکیل شده است. طبق قرارداد نامگذاری AMD، U در نام آنها باید TDP 15-30 وات را تأیید کند. AMD 7040u iGPU Radeon 780M مبتنی بر RDNA3 هر چهار تراشه را تامین می کند. AMD با اطمینان CPU Phoenix رده بالای خود را با پردازنده Core i7-1360p مبتنی بر Raptor Lake اینتل مقایسه می‌کند و دارای مزیت‌های عملکردی از 29٪ تا 128٪ قابل توجه در بارهای کاری مختلف است.

AMD تراشه های جدید Ryzen 7040U را با ادعای عملکرد بهتری از اپل و اینتل معرفی کرد

نه تنها این، بلکه ادعا می شود این تراشه 5 تا 75 درصد سریعتر از Apple M2 موجود در مک بوک پرو 13 اینچی است. این تراشه‌های جدید از AMD همچنین با شتاب هوش مصنوعی Ryzen ارائه می‌شوند که با انجام وظایف خاص به کاهش حجم کار در واحدهای اصلی محاسباتی کمک می‌کند. AMD با هدف ارائه لپ‌تاپ‌هایی با طولانی‌ترین زمان ممکن برای شارژ باتری، کارایی بهبود یافته را برجسته می‌کند، اگرچه تخمین خاصی ارائه نکرده است. انتظار می‌رود که تولیدکنندگان بزرگ لپ‌تاپ‌های مبتنی بر این تراشه‌ها را در هفته‌های آینده معرفی کنند، اگرچه ما هنوز منتظر جزئیات در مورد در دسترس بودن هستیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا