تکنولوژی

کنترل ساعت هوشمند بدون دخالت دست

به تازگی یک بند جدید برای اپل واچ طراحی شده که می تواند حرکات انگشتان را ردیابی کند و به کاربر اجازه دهد بدون دخالت دست از ساعت هوشمند استفاده کنند.

به گزارش البرز فاوا نیوز به نقل از مهر، بیشتر اوقات افراد تصور می‌کنند نمایشگر لمسی ساده‌ترین راه برای استفاده از گجت ها هستند. اما برخی افراد مبتلا به ناتوانی‌های شناختی از جمله ALS حتی نمی‌توانند به درستی از نمایشگر لمسی استفاده کنند.

در همین راستا یک بند جدید به نام Mudra Band ارائه شده است. «میو آرم بند» طرح اولیه این دستبند را ارائه کرده است. این دستبند که با اپل واچ مرتبط می‌شود از حسگرهایی برای ردیابی سیگنال‌هایی استفاده می‌کند که از مغز به انگشتان فرد ارسال می‌شوند.

در مرحله بعد یک الگوریتم یادگیری عمیق این پالس‌ها را تحلیل و به حرکات انگشتان تبدیل می‌کند. این روند اطلاعات را با استفاده از بلوتوث به ساعت اپل می‌فرستد. به این ترتیب می‌توان انگشت را برای انجام عملکرد خاصی به کار برد. به بیان دیگر فرد می‌تواند با حرکت دادن انگشت حلقه خود دستیار هوشمند سیری را فعال کندو از سوی دیگر با انگشت کوچک نیز آهنگ‌ها را تغییر دهد.

این محصول یکی از دریافت کنندگان جایزه نوآوری از نمایشگاه CES۲۰۲۱ میلادی است که می‌تواند روش جدید برای برقراری ارتباط با گجت ها مانند ساعت‌های هوشمند ارائه کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا