تکنولوژی

کاروان “۱۰۰استارتاپ” در هفته چهارم با۱.۶ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری

رویداد «۱۰۰ استارتاپ» برنامه پیوسته سرمایه‌گذاری و شتابدهی غیرمتمرکز است که هر سال روی ۱۰۰ استارتاپ مرحله‌ بذری تا ۲۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری می‌کند. این نهاد با حمایت تاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق و همکاری شبکه‌ای از فعالان و نقش‌آفرینان زیست‌بوم کارآفرینی، فرآیند شتاب‌گیری این استارتاپ‌ها را پیگیری و تسهیل می‌کند.

به گزارش البرز فاوا نیوز به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با گذشت چهار هفته از کاروان سرمایه‌گذاری استانی این مجموعه، از مجموع ۲۶۷ طرح ثبت‌نامی، ۳۲ تیم به داوری نهایی راه یافتند که در نهایت هشت تیم برای سرمایه‌گذاری برگزیده شدند که تاکنون چهار تیم موفق به جذب سرمایه قطعی به ارزش یک میلیارد و ششصد و پنجاه میلیون تومان شده‌اند و مابقی در مرحله بررسی موشکافانه قرار دارند.

مجموعه ۱۰۰ استارتاپ، به عنوان پلتفرم سرمایه‌گذاری مرحله بذری و پیش‌بذری، به دلیل شیوع موج سوم بیماری کرونا و در راستای مسئولیت اجتماعی خود تصمیم به راه اندازی کاروان سرمایه‌گذاری استانی به صورت مجازی گرفته است، این مجموعه هر هفته در قالب کاروان سرمایه‌گذاری استانی به یکی از استان‌ها سفر می‌کند.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، موسسه صندوق پژوهش و فناوری پرشین داروی البرز، صندوق پژوهش و فناوری استان یزد، صندوق نوآوری و شکوفایی، موسسه دانش‌بنیان برکت، صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی استان خراسان‌رضوی، بنیاد برکت، شناسا، صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی گیلان و نهادهای مربوطه استانها، همراهان ۱۰۰استارتاپ در برگزاری کاروان استانی سرمایه‌گذاری هستند. همچنین این رویداد با همکاری همراهانش در سایر استان‌های کشور نیز به زودی برگزار خواهد شد.

کاروان «۱۰۰ استارت‌آپ» تلاش می‌کند علاوه بر کمک به تازگی و پویایی زیست‌بوم کارآفرینی نوآورانه، فرصت‌های بهتری برای استارتاپ‌هایی با راه‌حل‌های فناورانه و محصول‌محور فراهم کند.

تاکنون در این کاروان تیم‌های ویدابیا از استان خراسان رضوی، تیم ویراویراست از استان فارس، ایران نگری از استان قزوین، استودیو بازی سازی دیاکو از استان خوزستان موفق به جذب سرمایه شده‌اند. در ماه آینده برنامه این کاروان در هفته پنجم ۸ آبان ماه در قالب کاروان سرمایه گذاری کشوری طرح‌های ثبت نامی کل کشور به روند خود ادامه خواهد داد. همچنین در هفته ششم ۱۵ آبان‌ماه در استان گیلان، هفته هفتم ۲۲ آبان ماه در استان قم و در هشتمین هفته ۲۹ آبان ماه در استان هرمزگان خواهد بود.

تیم‌های استارتاپی می‌توانند برای ثبت طرح‌های کسب و کاری خود از طریق سایت ۱۰۰استارتاپ اقدام کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا