فناوری اطلاعات

پیش بینی اتصال ۳۰ میلیارد دستگاه به اینترنت اشیا

ظرف پنج سال آینده تعداد دستگاه‌های متصل به اینترنت اشیا با رشدی سریع به بیش از ۳۰ میلیارد واحد می‌رسد و تعداد آنها از تعداد دستگاه‌های غیر متصل به اینترنت اشیا پیشی می‌گیرد.

به گزارش البرز فاوا نیوز به نقل از مهر، در سال ۲۰۲۰ تعداد دستگاه‌ها و وسایل مرتبط به اینترنت اشیا مانند خودروها، لوازم خانگی هوشمند، تجهیزات و ابزار صنعتی و غیره از تعداد ابزار غیر متصل به اینترنت اشیا مانند گوشی‌ها، لپ تاپ ها و رایانه‌ها پیشی گرفت.

یافته‌های مؤسسه IoT Analytics نشان می‌دهد تا پایان سال ۲۰۲۰ بیش از ۲۱.۷ میلیارد وسیله و ابزار مختلف در سراسر جهان به اینترنت متصل خواهند شد که از این تعداد ۱۱.۷ میلیارد وسیله یعنی حدود ۵۴ درصد از آنها به اینترنت اشیا وصل می‌شوند. اینترنت اشیا نسل سوم اینترنت است که از طریق آن شبکه ای مرتبط از تقریباً تمامی ابزار و اشیا الکترونیک ایجاد می‌شود.

IoT Analytics بر این باور است که رشد استفاده از حسگرها و ابزار و لوازم الکترونیک هوشمند خانگی و تجاری عامل اصلی این تحول است. استفاده از مچ بندهای ورزشی هوشمند و دیگر ابزار خانگی قابل اتصال به اینترنت نیز در سال‌های اخیر رشد کرده و در بسیاری از شهرها نیز شاهد استفاده از زیرساخت‌های هوشمندی هستیم که به اینترنت اشیا متصل می‌شوند.

در سال ۲۰۲۰ بازار محصولات اینترنت اشیا ارزشی بیش از ۴۲۳ میلیون دلار داشت که انتظار می‌رود این رقم با رشدی قابل توجه تا سال ۲۰۲۵ به ۲.۵ میلیارد دلار برسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا