تکنولوژی

همکاری انویدیا و جگوار برای تولید نسل بعدی خودروهای خودران

به نظر می‌رسد انویدیا با برخی از خودروسازان وارد همکاری شده تا خودروهای آینده این شرکت‌ها با بهره‌گیری از پلتفرم نرم‌افزاری Nvidia Drive از ایمنی بیشتری برخوردار باشند.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از شهر سخت افزار؛ شاید بتوان گفت تسلا مفهوم جدیدی را برای خودروهای تمام‌الکتریکی ارائه داد و مرزهای سرگرمی داخل خودرو را هم دگرگون کرد. اکنون خودروسازان اروپایی هم با نگاه خود به دنبال طی کردن روند مشابهی هستند.

جگوار لندرور (Jaguar Land Rover)، از خودروسازان شناخته‌شده، اخیراً از همکاری با انویدیا (Nvidia) خبر داده است. به موجب همکاری بین دو شرکت،‌ از سال ۲۰۲۵ به بعد، خودروهای کاملاً جدید جگوار و لندرور بر ‌پایه‌ی پلتفرم نرم‌افزار محور Drive تولید خواهند شد.

بدین ترتیب این خودروها از فناوری یکپارچه‌سازی با پیشرفت‌های فنی و سازگاری با به‌روزرسانی‌ها برخوردار خواهند بود. درست مانند تسلا، مرسدس-بنز، بی‌ام‌و و دیگر برندهای خودرویی که به‌روزرسانی‌های تحت شبکه را فعال کرده‌اند، جگوار و لندرور هم می‌توانند گام تازه‌ای در ارتباط و سرگرمی بردارند.

اما انویدیا معتقد است که پلتفرم Nvidia Drive که خلوص طراحی شخصیت‌های متمایز جگوار و لندرور را حفظ کرده و در عین حال تجربیات مشتریان را در هر مرحله از سفر متحول می‌کنند.

همه‌ی خودروهای لندرور و جگوار هوش مصنوعی (AI) انویدیا خواهند داشت اما این قرارداد همچنین سخت‌افزار، نرم‌افزار و گردش کار مرکز داده را که برای توسعه و اعتبارسنجی فناوری رانندگی خودران، از جمع‌آوری داده‌های خام تا اعتبارسنجی لازم است، تضمین می‌کند.

اما قرار است در خودروهای جگوار و لندرور راهکاری همه‌جانبه‌ بر‌ اساس Drive Hyperion انویدیا ارائه شود. Drive Hyperion در‌‌ واقع معماری ویژه‌ انویدیا برای پردازش در خودروهای خودران است که قدرتی معادل ۲۵۴ تاپس (تریلیون عملیات بر ثانیه) ارائه می‌دهد و شامل مجموعه‌ متنوعی از حسگرهای پرتعداد است که در اطراف خودرو قرار می‌گیرند و دستیابی به سیستم خودران را ممکن می‌کنند.

یکی از مدیران انویدیا در این رابطه می‌گوید خودروهای جگوار لندرور در سال ۲۰۲۵ از سیستم‌عامل اختصاصی به‌همراه بسته‌های نرم‌افزاری Nvidia AV و Drive IX استفاده می‌کنند.

بنیان‌گذار و مدیرعامل انویدیا در همین رابطه اعلام کرده خودروهای نسل بعدی، این صنعت را به یکی از بزرگ‌ترین و پیشرفته‌ترین صنایع فناوری تبدیل خواهند کرد و ناوگان خودروهای نرم‌افزاری و قابل برنامه‌ریزی، عملکردها و خدمات تازه‌ای را برای عمر وسایل نقلیه ارائه می‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا