گیم

هر آنچه از بازی Assassin’s Creed Infinity می‌دانیم

با توجه به عناوین قبلی مجموعه Assassin’s Creed می‌توان حدس‌هایی در مورد عنوان بعدی این فرنچایز یعنی بازیAssassin’s Creed Infinity زد. خبر‌ها حاکی از آن است که با یک بازی سرویس محور که دارای چند بازی در دل خود است طرف هستیم.

به گزارش فناوری برتر دیجیتال به نقل از سرگرمی، اولین نسخه از سری Assassin’s Creed در سال ۲۰۰۷ توسط یوبی سافت (Ubisoft) منتشر شد؛ این بازی که در ابتدا قرار بود نسخه‌ای از سری بازی‌های شاهزاده ایرانی (Prince of Persia) باشد، به دلیل پتانسیل بالایی که داشت تبدیل به یک عنوان مستقل شد. این مجموعه ریشه‌ای تاریخی در ایران دارد و از گروه حشاشین که مرکز فرماندهی آن‌ها قلعه الموت واقع در قزوین بود، الهام گرفته شده است. این گروه به رهبری حسن صباح بنیان گذاری شد و در برهه‌ای از تاریخ تبدیل به کابوسی برای صلیبیون شده بود. جالب است بدانید واژه Assassin به معنای قاتل از واژه حشاشین ریشه گرفته است.

یوبی سافت تایید کرده که بازی Assassin’s Creed Infinity عنوان بعدی این فرنچایز خواهد بود؛ عنوانی سرویس محور که چند بازی را در قالبی واحد عرضه می‌کند. این اتفاق تغییر بزرگی در تاریخ این مجموعه به حساب می‌آید، که شامل چندین عنوان مجزا که در محیطی یکسان روایت می‌شوند است. قبل از وارد شدن به جشنواره‌های تابستانی ویدیو گیم و البته تابستانی بدون مراسم E3 به بررسی هر آنچه که از این بازی می‌دانیم می‌پردازیم.

از آنجایی که بازی Assassin’s Creed Infinity مراحل ابتدایی توسعه را می‌گذراند هنوز اطلاعات دقیقی از استودیو‌های دست اندر کار این پروژه، یا اهدافی که یوبی سافت برای آن دارد نداریم.

تاریخ عرضه

ما هنوز نمیدانیم که اینفینیتی چه زمانی عرضه خواهد شد. Jason Schreier خبرنگار Blomberg گفته است که تا سال ۲۰۲۴ شاهد انتشار این بازی نخواهیم بود؛ برخلاف سیاست یوبی سافت مبنی بر عرضه سالانه بازی Assassin’s Creed چند سالی شاهد منتشر شدن عنوانی جدید از این مجموعه نخواهیم بود. به نظر می‌رسد تا سال ۲۰۲۳ اخبار دقیقی از این عنوان بدست نرسد.

اگر در این تابستان شاهد خبر جدیدی از این مجموعه محبوب باشیم، احتمالا در مورد نسخه کوچک‌تر Assassin’s Creed، که داستان آن حول شخصیت Basim Ibn Ishaq از Valhalla است باشیم. گزارش شده که در این قسمت شاهد بازگشت گیم پلی به ریشه‌های این فرنچایز در بخش مخفی کاری هستیم؛ احتمالا شاهد عرضه شدن آن در سال جاری باشیم.

اینفینیتی نام عنوان اصلی بعدی برای مجموعه بازی Assassin’s Creed است، که شامل مکان‌ها و ادوار تاریخی متعددی که شما را با خود درگیر می‌کند می‌باشد. چندین عنوان بازی مستقل در دل این بازی حضور دارند. این امکان وجود دارد که هرکدام گیم پلی و مکانیک خاص خود را داشته باشد.

بازی جدید یوبی سافت رایگان نخواهد بود. مدیر اجرایی یوبی سافت Yves Guillemot در اکتبر سال ۲۰۲۱ اشاره کرد که این بازی قرار است دارای عناصر داستانی زیادی باشد و شاهد محتوایی خلاقانه خواهیم بود، هرچند که تمام عناصری که طرفداران عاشق آن‌ها بودند از اولین نسخه این بازی تا آخرین آن در بازی باقی خواهد ماند؛ بنابراین با عنوانی عظیم مواجه خواهیم شد که دارای المان‌های دوست داشتنی اجداد خود است.

بازی Assassin’s Creed Infinity عنوانی میان استودیویی است که توسط دو استودیو یوبی سافت مونترال (Ubisoft Montreal) و استودیو یوبی سافت کبک (Ubisoft Quebec) در دست ساخت است. در کارنامه یوبی سافت مونترال نام اولین نسخه این مجموعه، Black Flag، brotherhood، II، Revelations، III و Valhalla به چشم می‌خورد؛ از آن طرف در کارنامه یوبی سافت کبک دو نسخه Syndicate و Odyssey را شاهد هستیم.

لازم به ذکر است که کارگردان داستانی سری Assassin’s Creed یعنی Darby Mcdevitt در نوامبر ۲۰۲۱ به این مجموعه بازگشت. این نویسنده سابقه شکل دادن به افسانه‌های فرهنگی مجموعه‌های طولانی را دارد. بنابراین احتمالا شاهد حضور او در تیم توسعه دهنده اینفینیتی باشیم. هرچند که یوبی سافت و Mcdevitt واکنشی به این احتمال نشان نداده‌اند‌.

پلتفرم‌های مورد نیاز

یوبی سافت هنوز پلتفر‌های مقصد این عنوان را مشخص نکرده است. از آنجایی که خبر‌ها حاکی از عرضه شدن اینفینیتی در سال ۲۰۲۴ است، به احتمال زیاد شاهد عرضه شدن بازی Assassin’s Creed Infinity برای ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 و نینتندو سویئچ نباشیم. اینطور به نظر می‌رسد که این بازی فقط برای پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس/ اس و رایانه‌های شخصی عرضه شود.

سیستم مورد نیاز برای اجرا شدن در رایانه‌های شخصی

هنوز اطلاعاتی در مورد سیستم مورد نیاز اینفینیتی در دسترس نیست.

پیش نمایش‌ها

یوبی سافت هنوز هیچ تریلر یا گیم پلی از بازی اینفینیتی منتشر نکرده است، که نشان دهنده فاصله زیاد تا تاریخ انتشار این بازی است.

جزئیات حالت چند نفره

ما هنوز اطلاعی از اینکه این حالت در بازی وجود دارد یا خیر نداریم، اما در گذشته سری Assassin’s Creed دو نوع مختلف حالت چند نفره ارائه کرده است که هر دو نوع آن خوش ساخت بودند. نوع اول نخستین بار در Brotherhood معرفی شد و در III، Black Flag و Revelations هم تکرار شد. این حالت چند نفره، رقابتی بود که در آن شما باید ماموریت‌هایی را انجام می‌دادید یا بازیکنان دیگر را از پا در می‌آوردید و در این حین باید نهایت تلاشتان را می‌کردید که همانند یک NPC به نظر بیایید و دیگر بازیکنان شما را نکشند.

با عرضه شدن Unity حالت Co-Op به بازی Assassin’s Creed آمد. در این حالت شما با حداکثر سه نفر از دوستانتان می‌توانستید به تجربه بازی بپردازید. بازی شما و دوستان‌تان را با مأموریت‌های قتل سخت و دزدی هایی پیچیده به چالش می‌کشید و شما باید با همکاری هم تا حد امکان سریع و مخفیانه ماموریت‌ها را به پایان می‌رساندید؛ با اتمام آن‌ها سلاح‌های جدید و بخش‌هایی از زره به عنوان جایزه به شما داده می‌شد تا هر چه بیشتر شخصیت خود را در حالت تک نفره و چند نفره ارتقا دهید.

با توجه به محبوبیت هر دو حالت چند نفره احتمال زیادی وجود دارد که بار دیگر شاهد حضور یکی یا هر دو حالت چند نفره در اینفینیتی باشیم؛ البته ممکن است یوبی سافت ما را با حالتی جدید سوپرایز کند یا اصلا حالت چند نفره در این عنوان وجود نداشته باشد!

جزئیات پرداخت‌های درون برنامه‌ای و بسته‌های الحاقی

یوبی سافت هنوز اعلام نکرده است که آیا در بازی Assassin’s Creed Infinity شاهد بسته‌های الحاقی خواهیم بود یا نه. البته با توجه به سرویس محور بودن این عنوان احتمالا محتوای پس از غرضه برای آن منتشر شود. پرداخت‌های درون برنامه‌ای از سال ۲۰۱۷ همزمان با انتشار Assassin’s Creed Origins بخشی جدایی ناپذیر از این مجموعه شده‌اند؛ در فروشگاه درون بازی بوستر‌های XP و آیتم‌های زینتی به فروش می‌رسید، بنابراین دور از انتظار نیست اگر شاهد آن در اینفینیتی نیز باشیم.

جزئیات پیش خرید

گفتنی است که اینفینیتی هنوز برای پیش خرید کردن در دسترس نیست. سری Assassin’s Creed در زمان عرضه اولین نسخه با نوآوری‌های فراوان در زمینه گیم پلی و داستان سرایی طرفداران بسیاری بدست آورد اما رفته رفته از ریشه‌های خود فاصله گرفت و باعث نارضایتی طرفداران خود شد، تا جایی که عده‌ای معتقد بودند عناوین اخیر ابن مجموعه تنها نام آن را یدک می‌کشند و هیچ شباهتی به Assassin’s Creed ندارند. بار دیگر اما یوبی سافت با والهالا توانست جای خود را در قلب طرفداران باز پس گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا