گیم

نینتندو در سال ۲۰۲۴ کنسول جدیدی ارائه می کند

به گفته‌ی منابع متعددی که از برنامه‌های کنسول نسل بعدی نینتندو مطلع هستند، این شرکت احتمالا در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۴ سخت‌افزار جدیدی را عرضه خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که در روز اول عرضه، تعداد کافی از آن در دسترس باشد و از کمبودهایی که با پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری دیده شد، جلوگیری شود.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از دیجی کالا؛ اگرچه جزئیات این کنسول چندان مشخص نیست، اما طبق گفته‌ها به نظر می‌رسد که کنسول نسل بعدی مطابق انتظار می‌تواند در حالت قابل حمل، مشابه‌ی نینتندو سوییچ، استفاده شود. همچنین این کنسول ظاهرا با صفحه نمایش LCD به جای OLED عرضه شود تا هزینه‌ها را به خصوص با توجه به افزایش فضای ذخیره‌سازی مورد نیاز برای بازی‌های با کیفیت بالاتر کاهش دهد. گفتنی است که سوییچ تنها با ۳۲ گیگابایت حافظه‌ی داخلی عرضه می‌شود. این در حالی است که بسیاری از بازی‌های نسل فعلی پلی‌استیشن و ایکس‌باکس بیش از ۱۰۰ گیگابایت هستند. از طرفی کنسول جدید نینتندو مانند نسل قبلی خود، نسخه‌های فیزیکی بازی را از طریق کارتریج نیز می‌پذیرد.

جزئیات دیگر، مانند پشتیبانی از بازی‌های نینتندو سوییچ به صورت فیزیکی و دیجیتالی نامشخص است. نینتندو گفته است که می‌خواهد تا جایی که ممکن است جامعه‌ی کاربران ۱۰۰ میلیونی سوییچ را به سیستم بعدی خود منتقل کند. البته برخی ناشران ابراز نگرانی کرده‌اند که پشتیبانی از بازی‌های سوییچ می‌تواند بر فروش بازی‌های نسل بعدی تاثیر منفی بگذارد.

گفتنی است که نینتندو در مورد این داستان اظهار نظری نکرده است. با این حال دکتر سرکان توتو (Serkan Toto)، مشاور صنعت بازی، بیان کرده که عرضه‌ی کنسول در سال ۲۰۲۴ برای نینتندو منطقی خواهد بود زیرا پیش‌بینی می‌شود که امسال پس از گذشت تقریبا هفت سال از عرضه‌ی سوییچ در بازار، شاهد کاهشی دو رقمی در فروش سخت‌افزار و نرم‌افزار این کنسول باشیم. او گفت:

به طور کلی می‌توانم بگویم که با نگاهی به وضعیت مالی نینتندو، به نظر می‌رسد که زمان آن رسیده است که یک سخت‌افزار جدید در سال ۲۰۲۴ داشته باشیم. پیش‌بینی می‌شود که فروش سخت‌افزار فعلی در سال مالی جاری ۱۶.۵ درصد و نرم‌افزار ۱۵.۹ درصد کاهش یابد. تنها راه برای جلوگیری از افزایش کامل این ضررها در بودجه‌ی بعدی، یک دستگاه جدید است و نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۴ برای من منطقی به نظر می‌رسد.

در این میان کریستوفر درینگ (Christopher Dring)، رئیس B2B Games، به VGC بیان کرده که عرضه‌ی کنسول جدید در سال آینده‌ی میلادی با روند نینتندو در انتشار سخت‌افزار جدید در مقایسه با پلی‌استیشن و ایکس‌باکس مطابقت دارد. او می‌گوید:

نینتندو سوئیچ بیش از سه سال پس از پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس منتشر شد که به عنوان یک حرکت موثر برای نینتندو در نظر گرفته شد. عرضه‌ی کنسول جدید در نیمه‌ی دوم ۲۰۲۴ تقریبا چهار سال پس از پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری خواهد بود و این روند مشابهی نسبت به گذشته دارد.

او در ادامه افزود:

من استدلال می‌کنم که برخلاف سال ۲۰۱۷، کنسول‌های مایکروسافت و سونی در حال حاضر هنوز نسبتا جدید هستند و این تا حدی به دلیل این است که شاهد کمبود قطعات سخت‌افزاری در دو سال اول بوده و بازی‌هایی با بهره‌ی حداکثری از سخت‌افزارهای نسل جدید که به دلیل ذکر شده تعداد زیادی از آن‌ها ندیده‌ایم.

با این حال، بزرگترین رقیب نینتندو خودش است. اگرچه طرفداران اصلی آن مشتاق سخت‌افزار بیشتری هستند، اما برخی هواداران آن نیاز به دلایل بیشتری دارند. به عنوان مثال، ماریو کارت بعدی چه چیز جدیدی را قرار است ارائه دهد؟ در واقع نینتندو برای آوردن بازیکنان به کنسول جدید در نسل‌های قبلی با مشکل مواجه شده است. بنابراین نحوه‌ی برخورد با مواردی مانند کتابخانه‌های دیجیتال بازی، حساب کاربری نینتندو و حتی سازگاری با بازی‌های نسل قبلی ممکن است در شروع کار سیستم بعدی بسیار مهم باشد.

درینگ در نهایت در رابطه با عرضه‌ی کنسول بعدی در زمانی نزدیک به کریسمس گفت:

در سال ۲۰۱۷، نینتندو  سوییچ را منتشر کرد و تقریبا هر ماه یک بازی بزرگ برای آن وارد بازار شد. در زمان فرا رسیدن دوره‌ی تعطیلات، این شرکت ماریو، زلدا، اسپلتون و ماریو کارت و تعدادی آثار کوچکتر مانند Arms و Xenoblade را در اختیار داشت تا کنسول را از پنجره‌ی فروش مهم کریسمس عبور دهد. اگر نینتندو سه‌ماهه‌ی آخر ۲۰۲۴ را برای عرضه انتخاب کند، من انتظار دارم که این شرکت چندین بازی آماده‌ی عرضه داشته باشد.

در نهایت در ماه مه سال جاری نیز طبق گفته‌ی یک منبع نزدیک به نینتندو گفته شده بود که کار روی کنسول بعدی این شرکت بدون مشکل پیش می‌رود اما عرضه‌ی این محصول زودتر از بهار آینده انجام نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا