فناوری اطلاعات

نقشه سه بعدی تهران بزودی!!!

رئیس سازمان فناوری و اطلاعات شهرداری تهران از تهیه نقشه سه بعدی تهران خبر داد.

به گزارش البرز فاوا نیوز، محمد فردجود در مراسم رونمایی از سامانه یکپارچه هوشمند حریم شهر تهران با بیان اینکه در حوزه مدیریت حریم با محدودیت‌های زیادی مواجه  بودیم، اظهار کرد: وسعت، پراکندگی جمعیت، تلاقی حریم تهران با مابقی شهرها و همچنین نبود اطلاعات و دیتا از مهمترین مشکلات مدیریت حریم شهر تهران است که سبب شد برای حل این مشکلات از سامانه یکپارچه هوشمند حریم رونمایی کنیم.

وی با بیان اینکه این سامانه یکپارچه مدیریت حریم می‌تواند مرز بندی و پهنه بندی متنوع اطراف تهران را مدیریت کرده و تخلفات را شناسایی و رصد کند، گفت: سامانه یکپارچه حریم ابزاری است که می‌توان علاوه بر رصد فعالیت‌های جاری در حریم نسبت به جمع آوری داده‌ها و مدیریت آینده اقدام کرد.

وی بااشاره به  تهیه نقشه سه بعدی تهران گفت: عکسبرداری از 1700 کیلومتر مربع حریم تهران انجام می‌شود و در این راستا می‌توانیم نقشه سه بعدی تهران را نیز تهیه کنیم.

رئیس سازمان فناوری و اطلاعات شهرداری تهران افزود: پروژه دیگر ثبت اطلاعات خودروهای خدماتی تهران است تا تحت عنوان سامانه «سرنا» ، مجموعه ناوگان خدماتی تهران از جمله خودروهای شهربان و حریم بان، در یک سامانه برخط و موقعیت مکانی آنها مشخص باشد.

فرجود در خاتمه گفت:  سامانه یکپارچه هوشمند حریم شهر تهران می‌تواند شهرداری تهران را در مدیریت بهتر حریم کمک کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا