کامپیوتر

میکرون اولین فلش NAND جهان با 232 لایه و 2 ترابایت را عرضه کرد

میکرون امروز اعلام کرد که حافظه‌های 232 لایه‌ای TLC NAND خود را عرضه کرده و در این زمینه به پیشگام صنعت تراشه‌های حافظه تبدیل شده است.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از شهر سخت افزار؛ شرکت میکرون موفق شده یک حافظه NAND با 232 لایه تولید نماید که از بالاترین چگالی برخوردار است. این حافظه به میکرون اجازه می‌دهد تا 2 ترابایت فضای ذخیره‌سازی برای یک پکیج NAND به وجود آورد.

در کنار افزایش حافظه، سرعت نگارش تا 100 درصد و سرعت خوانش اطلاعات تا 75 درصد در هر قطعه افزایش یافته تا در بخش عملکرد نیز با پیشرفت چشم‌گیری روبرو باشیم. میکرون در حال حاضر این حافظه فلش را به SSD های برند Crucial عرضه می‌کند و به عنوان قطعات NAND به دیگر سازندگان می‌فرستد.

افزایش چگالی باعث شده تا ابعاد بسته‌بندی تا 28 درصد کاهش پیدا کند که این موضوع می‌تواند برای گوشی‌های هوشمند یا حافظه‌های MicroSD بسیار مفید باشد. هر پکیج 2 ترابایتی اکنون ابعادی معادل 11.5 در 13.5 میلی‌متر دارد و می‌توان تا 340 ساعت فیلم 4K روی آن ذخیره کرد.

میکرون تعداد لایه‌های NAND را از 176 به 232 افزایش داده و هر فلش TCL می‌تواند 1 ترابیت داده را در یک قطعه کوچک ذخیره نماید. 16 قطعه از این فلش‌های TCL را می‌توان در یک پکیج قرار داد تا به یک تراشه حافظه 2 ترابایتی دست پیدا نماییم.

میکرون گفته با معماری شش صفحه‌ای جدید خود به عملکرد بسیار خوبی دست پیدا کرده است. هر صفحه قسمتی از فلش است که می‌تواند به صورت مستقل درخواست‌های ورودی یا خروجی را دریافت نماید. این صفحه‌ها را می‌توان مشابه هسته در پردازنده در نظر گرفت.

میکرون ادعا می‌کند که فلش 232 لایه‌ای اکنون قادر است از رابط ولتاژ پایین NV-LPPDR4 پشتیبانی نماید و تا 30 درصد در مصرف انرژی نیز بهینه‌تر عمل نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا