کامپیوتر

مودم اسنپدراگون X75 سرعترین مودم جهان با سرعت 7.5 گیگابیت در ثانیه

مودم اسنپدراگون X75 کوالکام به تازگی رکورد جدیدی را از خود به جای گذاشته و عنوان سریعترین مودم 5G جهان با سرعت دانلود 7.5 گیگابیت در ثانیه به نام خود ثبت کرده است. نکته جالب توجه اینکه رسیدن به چنین سرعتی با استفاده از باندهای زیر 6 گیگاهرتز ممکن شده است.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از شهر سخت افزار؛ کوالکام اعلام کرده که مودم Snapdragon X75 5G توانسته رکورد سرعت دانلود در فرکانس‌های زیر 6 گیگاهرتز را بشکند. این مودم به سرعت دانلود 7.5 گیگابیت در ثانیه دست یافته است.

اسنپدراگون X75 را می‌توان سریعترین مودم 5G جهان دانست که تا اواخر سال جاری میلادی به عنوان جایگزین X70 روی گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار سوار خواهد شد. هر چند از نظر تئوری رسیدن به سرعت‌های بالاتر از 7.5 گیگابیت در ثانیه در شبکه 5G ممکن است اما در عمل با چالش‌هایی همراه است. این در حالی است که کوالکام با عرضه مودم جدید خود، رسیدن به سرعت 10 گیگابیت بر ثانیه در اتصال Wi-Fi 7 و 5G را به کاربران وعده داده بود.

مشخصات مودم اسنپدراگون X75

بر اساس اعلام wccftech در مقام مقایسه باید گفت که این اواخر T-Mobile توانسته به سرعت 3.3 گیگابیت در ثانیه روی گوشی گلکسی S23 و مودم اسنپدراگون X70 دست پیدا کند. اسنپدراگون X75 ششمین نسل از مودم‌های 5G کوالکام بوده و بنابر ادعای کوالکام مودم اسنپدراگون X75 با پشتیبانی از فناوری 5G پیشرفته آمده تا شاهد کاهش تاخیر، بهبود مصرف انرژی و مدیریت بهتر ارسال و دریافت داده در هنگام حرکت، مرزهای اتصال را جابجا کند.

بزرگ‌ترین تغییر مودم اسنپدراگون X75 ادغام دو بخش mmWave و Sub-6 بوده و تمام اتصالات 5G را روی یک ماژول قرار گرفته و حجم تراشه تا 25 درصد کوچک‌تر می‌شود. این تراشه همچنین از فناوری ارتباط ماهواره‌ای اسنپدراگون Satellite پشتیبانی می‌کند.

مدل X75 با بهره‌مندی از مجموعه‌ی کاملی از ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی، علاوه بر بهبود متوسط سرعت، در مدیریت پرتو mmWave (موج میلی‌متری) نیز بهتر عمل کرده و پیوند قوی‌تری برقرار می‌کند. پردازنده‌ی هوش مصنوعی کوالکام در X75 همچنین با انتخاب شبکه و تنظیم آنتن، استفاده‌ای بهینه برای دستگاه به ارمغان می‌آورد. فناوری‌های 5G PowerSave Gen 3 و RF Power Efficiency Suite موجب کاهش مصرف انرژی مودم اسنپدراگون X75 و شارژدهی باتری را افزایش می‌دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا