فناوری اطلاعات

مهلت اول اتصال خدمات دستگاه‌های دولتی به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند پایان یافت

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه مهلت اول اتصال خدمات دستگاه‌های دولتی به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به پایان رسید، گفت: همه دستگاه های اجرایی موظف هستند که تا پایان آذرماه همه استعلامات خود را به صورت برخط ارایه دهند.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات،  در پایان جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران درباره روند اتصال دستگاه‌های دولتی به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند گفت: بر اساس قانون سی‌ام آبان ماه آخرین‌مهلت دستگاه‌های دولتی برای ارائه صد درصد خدمات خود از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند بود.

وی افزود: در حال حاضر و بر اساس میانگین تنها حدود ۶۴ درصد خدمات دستگاه‌های دولتی به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل شده‌اند.

زارع پور با تأکید بر ضرورت توجه دستگاه‌های دولتی به این تکلیف قانونی گفت: هفته گذشته در جلسه هیئت دولت نیز گزارشی از روند اتصال خدمات دستگاه‌های دولتی به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند در محضر رئیس‌جمهوری ارائه شد که ایشان نیز تأکید کردند که هر چه سریع‌تر دستگاه‌های دولتی خدمات باقی‌مانده خود را به این پنجره متصل و به این تکلیف قانونی عمل کنند.

وی افزود: این تکلیف قانونی یک موعد دیگر هم دارد و آن این است که دستگاه‌های دولتی تا پایان آذرماه باید کلیه استعلامات خود را به‌صورت برخط ارائه دهند. همچنین بر اساس موعد بعدی نیز تا پایان دی‌ماه باید ۲۰ درصد از خدمات خود را به‌صورت هوشمند ارائه دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا