موبایل

طلسم بازار گوشی شکست

بازار جهانی تلفن‌های هوشمند پس از بیش از دو سال رکود، به کمک بهبود در بازارهای نوظهور، در اکتبر به رشد بازگشت.

به گزارش فناوری برتر دیجیتال به نقل ازایسنا، داده‌های شرکت تحقیقاتی کانترپوینت حاکی از آن است که حجم فروش ماهانه تلفن‌های هوشمند در بازار جهانی، در اکتبر پنج درصد رشد کرد که نخستین رشد فروش بر مبنای سال به سال از ژوئن سال ۲۰۲۱ بود و زنجیره کاهش فروش به مدت ۲۷ ماه متوالی را شکست.

طبق گزارش کانترپوینت، فروش جهانی تلفن‌های هوشمند در دو سال گذشته، تحت تاثیر مسائل مختلف از جمله کمبود قطعات، افزایش موجودی و طولانی شدن چرخه‌های جایگزینی، آسیب دیده بود.

در گزارش این شرکت تحقیقاتی آمده است: پس از رشد قوی در اکتبر، انتظار داریم بازار در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۳ بر مبنای سالانه، رشد پیدا کند و در فصل‌های بعدی، در مسیر رشد تدریجی حرکت کند.

رشد فروش تلفن هوشمند که آخرین بار در ژوئن سال ۲۰۲۱ مشاهده شد و ناشی از تقاضای قوی در دوران کووید ۱۹ بود، اکنون با ادامه بهبود بازارهای خاورمیانه و آفریقا، بازگشت هواوی به بازار چین و فصل فستیوال در هند، هدایت می‌شود.

فروش تلفن‌های هوشمند هواوی در چین، در سه ماهه سوم، ۳۷ درصد رشد کرد که تحت تاثیر تقاضای بالا برای گوشی‌های سری میت ۶۰ بود.

بر اساس گزارش رویترز، بازارهای توسعه یافته که اشباع تلفن هوشمند نسبتا بالایی دارند، با روند احیای آهسته ای روبرو هستند اما عرضه آیفون ۱۵ اپل، به عنوان یک عامل رشد ذکر شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا