فناوری اطلاعات

سرقت ۱۰۰ میلیون دلاری از یک شرکت رمز ارز آمریکایی

شرکت رمز ارز هارمونی ایالات متحده روز جمعه اعلام کرد سارقان حدود ۱۰۰ میلیون دلار سکه‌های دیجیتال مربوط به یکی از محصولات کلیدی آن را به سرقت برده‌اند.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از مهر، این آخرین مورد از رشته‌ای از سرقت‌های سایبری از بازار رمز ارزهاست که از مدت‌ها قبل مورد هدف هکرها بوده است.

هارمونی زنجیره‌های بلاک چین خاصی را برای انجام امور مالی غیرمتمرکز توسعه می‌دهد. آنها سایت‌های همتا به همتا هستند که وام‌ها و سایر خدمات را بدون دخالت بانک‌ها و توکن های غیرقابل تعویض قابل ارائه می‌کنند.

این شرکت مستقر در کالیفرنیا گفت هدف این سرقت «پل» موسوم به Horizon بوده که ابزاری برای انتقال رمز ارز بین بلاک‌چین‌های مختلف بوده است. بلاک چین نرم‌افزاری زیربنایی است که توسط توکن‌های دیجیتال مانند بیت‌کوین و اتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سرقت‌های هکرها مدت‌هاست شرکت‌های خدمات رمز ارز و نیز صرافی‌های آنلاین را با مشکل مواجه کرده است و پل‌های بلاک چین به طور فزاینده‌ای هدف قرار می‌گیرند. بر اساس بررسی‌های شرکت تحلیلی بلاک چین Elliptic مستقر در لندن، تاکنون بیش از یک میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ از پل‌ها به سرقت رفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا