فناوری اطلاعات

رقم بی سابقه سه میلیارد تبادل الکترونیکی اطلاعات میان دستگاه‌های دولتی

در سال گذشته بیش از سه میلیارد تراکنش الکترونیکی میان دستگاه‌های دولتی صورت گرفت.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، ﮔﺬرﮔﺎه ﺧﺪﻣﺎت دوﻟﺖ (GSB) که وظیفه‌ پاسخگویی به استعلامات بین دستگاهی و به طور ویژه دولت با دولت را بر عهده دارد، سال گذشته را با ثبت بیش از سه میلیارد تراکنش پشت سر گذاشت.

گذرگاه خدمات دولت، سامانه‌ای است که با هدف ﯾﮑﭙﺎرﭼﻪﺳﺎزی ﺧﺪﻣﺎت دﺳﺘﮕﺎهﻫﺎی دوﻟﺘﯽ توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران، ایجاد و راه‌اندازی شده و این امکان را برای ذینفعان ایجاد کرده است که بدون نیاز به راه اندازی چندین شبکه ارتباطی مجزا و اتصال به سرویس‌های الکترونیکی به صورت انفرادی، تنها با یک ارتباط شبکه از تمامی خدمات این سامانه به صورت یکپارچه استفاده کنند.

بررسی وضعیت تراکنش‌های گذرگاه خدمات دولت در سال ۱۴۰۱ نشان می‌دهد، فروردین با ثبت تقریبی ۱۷۵ میلیون تراکنش، کم‌کارترین و تیرماه با ثبت تقریبی ۲۸۰ میلیون تراکنش، شلوغ‌ترین ماه کاری را پشت سر گذاشته‌اند. سامانه GSB در مجموع طی سال گذشته، یک هزار و ۸۸۲ سرویس به مشتریان خود ارائه داد، میزبان ۷۷ دستگاه سرویس‌دهنده و نیز ۳۲۶ دستگاه سرویس گیرنده بود.

گذرگاه خدمات دولت در حالی سال گذشته ثبت سه میلیارد تراکنش را تجربه کرد که به غیر از فروردین ماه، مابقی ماه‌های سال، از مرز بیش از ۲۱۲ میلیون تراکنش عبور کرده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا