فناوری اطلاعات

دور جدید پاکسازی تیم نظارت بر محتوا در توییتر

شرکت توییتر تحت مالکیت ایلان ماسک، شمار اعضای تیم ایمنی و اعتماد که مسئول نظارت بر محتوای جهانی است و همچنین واحد مربوط به نفرت پراکنی و آزار، را به میزان بیشتری کاهش داده است.

به گزارش فناوری برتر دیجیتال به نقل ازایسنا، بلومبرگ به نقل از منابع آگاه نوشت: دستکم ده‌ها نفر از کارکنان دفاتر توییتر در دوبلین و سنگاپور هدف تعدیل قرار گرفتند که نور اظهر بن ایوب، مدیر یکپارچگی سایت توییتر در منطقه آسیا –اقیانوسیه که به تازگی استخدام شده بود و آنالوزیا دومینگوئز، مدیر سیاست درآمد توییتر در میان آنها دیده می‌شوند. تعدادی از کارکنان تیم‌های مسئول سیاست اطلاعات نادرست، تجدیدنظرهای جهانی و رسانه دولتی در توییتر هم اخراج شدند.

الا اروین، مدیر ایمنی و اعتماد توییتر، اخراج اعضای متعدد این تیم‌ها را تائید کرد اما این موضوع که بعضی از بخش‌ها، برای اخراج هدف‌گیری شده بودند را تکذیب کرد. وی در پاسخی که در ایمیلی ارسال شده بود، گفته بود: یکپارچه کردن تیم‌ها تحت یک مدیر، منطقی به نظر می‌رسد.

این مدیر توییتر گفت: توییتر موقعیت‌های شغلی در بخشهایی که حجم کافی نداشتند تا تداوم پشتیبانی را توجیه کنند را حذف کرده است اما کارمندان دپارتمان درخواست‌های تجدیدنظر را افزایش داده و همچنان مدیر سیاست درآمد و مدیر بخش ایمنی و اعتماد برای منطقه آسیا اقیانوسیه خواهد داشت.

ایلان ماسک، توییتر را در اکتبر به مبلغ ۴۴ میلیارد دلار خریداری کرد و ۱۳ میلیارد دلار از پول این قرارداد را با استقراض تامین کرد. وی از آن زمان، تغییرات گسترده‌ای را در این شرکت شبکه اجتماعی کلید زده و هشدار داده است توییتر در خطر ورشکستگی قرار دارد و تا اوایل نوامبر، روزانه چهار میلیون دلار ضرر داشته است.

او ماه گذشته در صحبت‌هایی در توییتر اسپیس، این شرکت را به هواپیمایی تشبیه کرده بود که با موتورهای آتش گرفته و کنترل‌هایی که کار نمی‌کنند، با سرعت زیاد به سمت زمین حرکت می‌کند.

این کارآفرین میلیاردر از زمان ورود به توییتر، مسئول اخراج و استعفای حدود ۵۰۰۰ نفر از ۷۵۰۰ کارمند توییتر بوده و از کارمندان باقی مانده، خواسته است خود را برای کار سخت و فشرده آماده کنند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، توییتر با شکایت‌های متعددی بر سر صورتحساب‌های پرداخت نشده از جمله پروازهای هواپیمای جت اجاره‌ای، خدمات نرم افزاری و اجاره دفاترش در سانفرانسیسکو روبرو شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا