موبایل

درخواست تجدید نظر اپل برای ممنوعیت فروش آیفون در برزیل

اپل اعلام کرد خواستار تجدید نظر رای دادگاهی در برزیل خواهد شد که طبق آن فروش آیفون بدون شارژر باتری ممنوع خواهد بود.

فناوری برتر دیجیتال به نقل از مهر، در حقیقت این شرکت آمریکایی با ادعاهایی درباره فروش ناکامل محصول به مشتریان مقابله می کند.

وزارت دادگستری برزیل جریمه ای ۲.۳۸ میلیون دلاری برای اپل تعیین کرده و دستور داده فروش آیفون ۱۲ و مدل های جدیدتر این موبایل هوشمند لغو شود. علاوه بر آن فروش هر مدل آیفون بدون شارژر در این کشور تعلیق می شود.

طبق دستور دادگاه که دیروز منتشر شده، وزارتخانه مذکور اعلام کرده آیفون فاقد یک قطعه مهم است و این اقدام رفتار تبعیض آمیز عامدانه ای علیه مشتریان به حساب می آید.

مقامات برزیل توجیه اپل درباره عدم عرضه شارژر برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای را رد و اعلام کردند هیچ شواهدی از آنکه فروش موبایل بدون شارژر به محیط زیست کمک می کند، وجود ندارد.

شرکت آمریکایی اعلام کرد برای برطرف کردن نگرانی ها با سازمان حمایت از مصرف کننده برزیل همکاری می کند و همزمان درخواست تجدید نظر رای دادگاه را ارائه می کند.

اپل در بیانیه ای نوشت: ما هم اکنون برنده چند پرونده درباره همین موضوع در دادگاه های برزیل بوده ایم و اکنون نیز اطمینان داریم مشتریان ما از گزینه های مختلف برای شارژ و اتصال دستگاه هایشان آگاه هستند.

رای دادگاه برزیل یک روز قبل از آن اعلام شده که اپل مدل جدید آیفون را معرفی کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا